آتش_سوزی | بیمه میهن
توضیحات آتش_سوزی :

معرفی بیمه نامه آتش سوزی

بیمه های آتش سوزی یکی از قدیمی ترین رشته های بیمه نامه های اموال می باشد. خطرات اصلی تحت پوشش در این بیمه نامه آتش سوزی، صاعقه و انفجار است. خطرات زلزله و آتشفشان، سیل و طغیان آب، ترکیدگی لوله های آب، ضایعات ناشی از ذوب برف و آب باران، ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، طوفان و گردباد ، رانش زمین و ... به عنوان خطرات اضافی قابل ارائه می باشد.
انواع بیمه نامه های ذیل در این رشته ارائه می گردد:
1-بیمه آتش سوزی منازل مسکونی: شامل ساختمان- اثاثیه- تاسیسات و مشاعات. بیمه گزار می تواند علاوه بر خطرات مذکور ، ریزش چاه ، مسئولیت مالی در قبال همسایگان و سرقت با شکست حرز اثاثه خود را نیز تحت پوشش قرار دهد.
2- طرح جامع خانوار (ویژه منازل مسکونی) :
در این نوع بیمه‌نامه در 5 طرح ارائه شده ، تامین خسارت و جبران زیان‌های مالی ناشی از خطرات آتش‌سوزی، صاعقه ، انفجار، زلزله و آتشفشان ،سیل و طغیان آب ، طوفان ، تندباد و گردباد ، هزینه پاکسازی محل ، مسئولیت مالی بیمه‌گزار در برابر همسایگان مجاور ناشی از آتش‌سوزی و انفجار در محل مورد بیمه ، هزینه پزشکی اشخاص ساکن در محل مورد بیمه ، هزینه اجاره اسکان موقت بیمه‌ گزار و اعضای خانوانواده وی ، هزینه پاکسازی محل مورد بیمه پس از وقوع خطرات و همچنین خسارت احتمالی وارد به یک دستگاه خودرو بیمه گذار مستقر در پارکینگ محل مورد بیمه ناشی از تسری آتش بر عهده بیمه گر می باشد.
3-بیمه آتش سوزی مراکز غیرصنعتی: نظیر ادارات ، بیمارستان ها، سازمان ها، مراکز تجاری ، فرهنگی ، آموزشی ، اقامتی ، تفریحی ، فروشگاه ها و ... . در این نوع بیمه نامه بیمه گزار جهت حفظ اموال خود علاوه بر خطرات مذکور می تواند علاوه بر پوششهای معرفی شده ، شکست شیشه، آشوب ، بلوا و همچنین سرقت با شکست حرز اموال و موجودی خود را نیز اخذ نماید.
4 - بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی: شامل همه کارخانه ها و کارگاه های فعال درامر تولید می گردد. با توجه به ماهیت فعالیت واحدهای صنعتی علاوه بر خطرات یاد شده به بیمه گزار توصیه می گردد پوشش های انفجار و دفرمه شدن ظروف تحت فشار، ریزش مواد مذاب ، وقفه در تولید و فعالیت ، برداشت ضایعات در زمان خسارت از محل مورد بیمه را نیز خریداری نماید.
5- بیمه نامه های تمام خطر اموال : مربوط به پروژه های بزرگ با سرمایه و ریسک بالا می باشد که از اموال بیمه گذار و محل مورد بیمه در قبال کلیه خسارت های وارده حمایت و حفاظت می کند (با توجه به شرایط بیمه نامه و استثناهای مطابق آیین نامه های بیمه مرکزی).
6 - بیمه آتش سوزی انبارهای عمومی و اختصاصی صاحبان کالا نظیر انبارهای حاشیه شهرهای بزرگ ، انبارهای گمرک و انبارهای اختصاصی نگهداری کالا ( با الزام ثبت کد پستی در سامانه جامع انبارها).
7 - بیمه آتش سوزی مرهونات بانکی شامل افراد یا شرکت هایی می شود که ملک و دارایی خود را برای دریافت تسهیلات از بانک ها و یا موسسات مالی به عنوان وثیقه در رهن بانک قرار می دهند که می توانند بیمه نامه متناسب را خریداری نمایند.

خطرات‌ تحت‌ پوشش‌ در بیمه‌نامه‌ آتش‌ سوزی‌‌ :
- خسارات‌ مستقیم‌ ناشی‌ ازخطرات تحت پوشش .
- خسارات‌ و هزینه‌های‌ ناشی‌ از اقدامات‌ لازم‌ که‌ به‌ منظور جلوگیری‌ از توسعه‌ خسارت صورت می گیرد.
- خسارات‌ و هزینه‌ ناشی‌ از نقل‌ مکان‌ ضروری‌ مورد بیمه‌ به‌ منظور نجات‌ آن از خطرات‌ بیمه‌ شده‌.

راهنمای دریافت خسارت

وظایف بیمه گذار در صورت وقوع حادثه:
در صورت وقوع حادثه بیمه گذار موظف است:
1.حداکثر ظرف پنج روز از زمان اطلاع از وقوع حادثه بیمه گر را مطلع نماید.
2.حداکثر ظرف 10 روز از زمان اطلاع از وقوع حادثه بایستی کیفیت حادثه، فهرست اشیاء نجات داده شده، محل جدید آنها و مبلغ تقریبی خسارت را برای بیمه گر ارسال دارد.
3. برای جلوگیری ازتوسعه خسارت در موقع یا بعد از وقوع حادثه کلیه اقدامات لازم را به عمل آورد.
4. بدون اجازه بیمه گر در مورد بیمه تغییراتی ندهد که تعیین علت حادثه یا ارزیابی خسارت را دچار اشکال نماید. مگر آنکه تغییرات در جهت تقلیل خسارت و یا رعایت منافع عمومی ضروری باشد.
5.ضمن هر گونه همکاری که بیمه گر برای تعیین حدود تعهدات خود بدان نیاز دارد حداکثر تا 15 روز بعد از اطلاع از وقوع حادثه فهرست اموال موجود در روز حادثه، فهرست اموال از بین رفته و آسیب دیده و در صورت درخواست بیمه گر بهای آنها بلافاصله قبل از تاریخ حادثه را در اختیار بیمه گر قرار دهد.
وظایف بیمه گر در صورت وقوع حادثه:
بیمه گر مکلف است حداکثر ظرف چهار هفته پس از دریافت کلیه اسناد و مدارکی که بتواند به وسیله آنها حدود مسئولیت خود و میزان خسارت وارده را تشخیص دهد، اقدام به تسویه و پرداخت خسارت نماید.

استعلام این بیمه

اخبار بیمه آتش_سوزی
1401/05/23
آمادگی بیمه تعاون جهت پوشش تمام ریسک های صنعت ساختمان
بیشتر بخوانید...
1401/05/22
خبرنگاران حوزه صنعت بیمه تحت پوشش بیمه آسیا قرار گرفتند
بیشتر بخوانید...
1401/05/22
تعیین روش هوشمندانه برای جبران خسارت حوادث طبیعی
بیشتر بخوانید...
1401/05/12
دولت تصمیم به تغییر رویه گذشته در پرداخت خسارت سیل‌زدگان گرفته است / ۲.۵ هزار میلیارد تومان برای بیمه حوادث طبیعی در نظر گرفته شد
بیشتر بخوانید...
1401/05/11
جبران خسارت‌دیدگان سیل در اولویت صنعت بیمه
بیشتر بخوانید...
1401/05/08
آمادگی بیمه دانا برای پرداخت سریع خسارات به هموطنان سیل‌زده
بیشتر بخوانید...
1401/04/23
فروش ویژه خدمات بیمه ای «هر ایرانی، یک بیمه نامه آرمانی »
بیشتر بخوانید...
1400/11/24
رونمایی از طرح ایمن بیمه کوثر
بیشتر بخوانید...
1400/07/10
بیمه ایران از جانفشانی آتش نشانان تجلیل کرد
بیشتر بخوانید...
1400/06/29
رشد ٢١١ درصدی حق بیمه آتش‌سوزی نوین در پنج ماه نخست سال
بیشتر بخوانید...
1400/06/16
عملکرد چهارماهه بازار بیمه منتشر شد
بیشتر بخوانید...
1400/05/10
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مركزی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و تمامی اعضای آن تشكیل شد
بیشتر بخوانید...