به زودی پوشش بیمه ای و بسته خدمات توانبخشی برای بیماران روانپزشکی فراهم می شود

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به پوشش بیمه ای بسته خدمات توانبخشی برای بیماران روانپزشکی اشاره کرد و افزود: علی رغم موانع و کمبودهای اعتباری پوشش این بسته را فراهم خواهیم کرد به طوری که این اقدام در زمینه بیماران اوتیسم انجام شده تا بخشی از هزینه ها را صد در صد پوشش دهیم.

 

 


 

دکتر محمد مهدی ناصحی ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان روانپزشکی رازی در جمع روسا و کارکنان این بیمارستان بیان کرد: دغدغه پرداختن به مباحث روانپزشکی از لحاظ لفظی بسیار مورد توجه بوده ولی در عمل اقدام مناسبی در این زمینه انجام نشده و مغفول واقع شده است.

 

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه، دولت و مجموعه دستگاه هایی که پشتیبان خدمت رسانی هستند باید این بیماران را به مورد توجه قرار دهند.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: یکی از جایگاه هایی که در پشتیبانی از بیماران روانپزشکی نقش دارند، بیمه ها از جمله بیمه سلامت است. تاکنون جلسات و نشست های مختلفی با مسئولان مربوطه برای تقویت این بخش برگزار شده که تمام تلاش خود را تا حصول نتیجه در این زمینه انجام خواهیم داد.

 

وی گفت: بیمارستان رازی یک مرکز درمانی چند وجهی است که هر سه سطح پیشگیری، درمان و مرکز نگهداری از بیماران را بر عهده دارد که آنطور که باید خدمات آنان تحت پوشش بیمه ای مناسب قرار نگرفته است. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در قدم اول مطالبات این بیمارستان طی دو هفته آینده پرداخت خواهد شد و حمایت های دیگر را نیز به مرور انجام خواهیم داد.

 

وی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در زمینه هوم کر و تله مدیسین آمادگی دارد تا پس از مراحل حقوقی و قانونی در شورای عالی بیمه این موضوع را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به بیماران حاد و مجهول الهویه نیز اشاره کرد و افزود: برای این بیماران نیز با وجود اینکه در عمل اعتبار مشخصی اختصاص داده نشده است، بسته ای مشخص شده که پس از سازوکارهای قانونی اجرا خواهد شد. لازم است برای حمایت هر چه بیشتر از این بیماران طی تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت، بهزیستی و بیمه سلامت بخشی از هزینه ها تقسیم شود تا در نهایت بسته درمانی و توانبخشی آنان را تقویت کنیم.

 

ناصحی گفت: در صورتی که زنجیره خدمت رسانی به این بیماران بعد از ترخیص نیز فراهم شود، این گروه می توانند به جامعه بازگردند.

 


1/11/2021 12:54:35 PM

موارد مشابه

طرح بیمه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا مانع از کاهش رشد اقتصادی می‌شود/ مشارکت‌ بیمه‌ها منوط به تعیین تعرفه‌های مناسب
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی؛ بیمه کیفیت برای ساختمان‌های بلند اجباری شود
ارزیابی دائمی خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی توسط کارشناسان ستادی و اجرائی
آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشکی در صورت استفاده از سامانه نسخه الکترونیک
بیشترین بیمه بیکاری برای کدام استان پرداخت شد؟
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خبر داد : خدمات درمانی تامین اجتماعی در سه محور اساسی سطح بندی شد