بیمه حوادث طبیعی همانند بیمه شخص ثالث الزامی است/ در سال آینده ۳۰ میلیون واحد مسکونی بیمه حوادث طبیعی می‌شوند

 

رییس کل بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه بیمه حوادث طبیعی همانند بیمه شخص ثالث الزامی است گفت: در سال آینده حدود ۳۰ میلیون واحد مسکونی شهری و روستایی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.

 

 


 

غلامرضا سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی ایران درباره جزئیات نحوه عملکرد صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی گفت: طرح تشکیل صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در آذر ماه سال جاری به قانون تبدیل شد و پس از آن به دولت ابلاغ گردید.

 

وی افزود: امروز رسما نخستین جلسه هیئت امنای صندوق تشکیل شد و اساسنامه پیشنهادی به تصویب رسید و هم اکنون نیز در حال تنظیم آئین نامه‌ها هستیم تا از ابتدای سال ۱۴۰۰، بیمه واحد‌های مسکونی کشور را شروع کنیم.

 

رییس کل بیمه مرکزی ایران با اشاره به اینکه در سال آینده حدود ۳۰ میلیون واحد مسکونی شهری و روستایی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند، اظهار داشت: در گام دوم نیز واحد‌های تجاری تحت پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت.

 

سلیمانی درباره چگونگی مشارکت مردمی در این صندوق گفت: طبق قانون هر ساله ۵۰ درصد از حق بیمه‌ای که صندوق بیمه حوادث طبیعی پیشنهاد می‌کند، دولت در قالب یارانه پرداخت خواهند کرد و ۵۰ درصد مابقی را صاحبان واحد‌های مسکونی که حق بیمه آن‌ها در قبوض برق اعمال می‌شود در طول یک سال پرداخت خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: همچنین آن دسته از صاحبان واحد‌های مسکونی که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند و یا افرادی که به نوعی از نظر میزان درآمد در حد بسیار پائینی قرار دارند، پرداختی از بابت حق بیمه نخواهند داشت و صد در صد حق بیمه آن‌ها را دولت تقبل خواهد کرد.

 

رییس کل بیمه مرکزی ایران با تاکید بر اینکه بیمه حوادث طبیعی همانند بیمه شخص ثالث اجباری است و همه واحد‌های مسکونی باید تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند، عنوان کرد: این صندوق حداقل پایه بیمه را پرداخت می‌کند و اگر صاحبان واحد‌های مسکونی خواهان خدمات بیشتری باشند باید به سراغ شرکت‌های بیمه حوادث که در این زمینه فعال هستند بروند.


1/24/2021 9:20:21 AM

موارد مشابه