مدیر عامل بیمه سلامت گفت: برای تحت پوشش قرار گرفتن بیماران نادر، این بیماران و بنیاد بیماری‌های نادر مطالباتشان را با ما در میان بگذارند.

 

«محمد مهدی ناصحی» مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه داروهای بیماران نادر با توجه به هزینه‌ی بالایی که دارند، تحت پوشش بیمه قرار ندارند، بیان کرد: ما امسال برای بیماری‌های صعب‌العلاج، بیماری‌های مزمن و اوتیسم یک ردیف مجزا از صرفه جویی ایجاد کردیم که آنها را پرداخت می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: در رابطه با بیماران نادر هم، آنها باید بیایند و مطالباتشان را با ما در میان بگذارند و بعد ببینیم تا چه اندازه توان پرداخت هزینه‌های آنها را داریم.

 

ناصحی افزود: سعی ما بر این است تا در این شرایط اقتصادی به بیماری‌های سخت و صعب‌العلاج کمک جدی کنیم و در این مدت سه الی چهار ماهی که من در این سازمان هستم، هنوز مطالبه‌ای از من نشده است و منتظریم تا این افراد و بنیاد بیماری‌های نادر مطالباتشان را با ما مطرح کنند تا تصمیماتی در این مورد بگیریم.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه هزینه‌های بیماران نادر صرفه اقتصادی ندارد، ادامه داد: در هر حال بخشی از بیماران را در صورتی که بخواهیم آنها را تحت پوشش بیمه قرار بدهیم، باید در نظر بگیریم و همچنین باید ببینیم تا چه حد می‌توانیم به آنها کمک کنیم.

 

وی در پایان با اشاره به مناطق محروم و روستایی بیان کرد: تمام این مناطق تحت پوشش بیمه‌ی ما هستند، تقریبا از کل مناطق محروم و روستایی ۹۰ درصد جمعیت‌شان بیمه شده‌ی سلامت هستند و از طریق خانه‌های بهداشت روستاها و مراکز بهداشتی درمانی و ادارات کل ما آن‌ها شناسایی می‌شوند، حتی خانواده‌های مجهول‌الهویه، زندانی و همچنین افراد معتادی که در کمپ هستند به نوعی خانواده آنها خدماتشان را از بیمه سلامت می‌گیرند و تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، این شناسایی‌ها را با کمک حوزه‌های سلامت و اداره کل‌های خودمان انجام می‌شود.


1/11/2021 12:59:51 PM

موارد مشابه

طرح بیمه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا مانع از کاهش رشد اقتصادی می‌شود/ مشارکت‌ بیمه‌ها منوط به تعیین تعرفه‌های مناسب
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی؛ بیمه کیفیت برای ساختمان‌های بلند اجباری شود
ارزیابی دائمی خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی توسط کارشناسان ستادی و اجرائی
آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشکی در صورت استفاده از سامانه نسخه الکترونیک
بیشترین بیمه بیکاری برای کدام استان پرداخت شد؟
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خبر داد : خدمات درمانی تامین اجتماعی در سه محور اساسی سطح بندی شد