مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران خبرداد؛ اختصاص هفتصد میلیارد تومان برای پوشش درمان ناباروری در قانون بودجه سال جاری

 

 

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره پوشش بیمه درمان ناباروری گفت: این سازمان در سال ۹۹، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه کرده است. در قانون بودجه ۱۴۰۰ نیز ۷۰۰ میلیارد تومان برای پوشش درمان ناباروری و ۷۰۰ میلیارد تومان برای بیمه مادران باردار در نظر گرفته شده است. به طور مثال در روش درمانی آی وی اف، ۹۰ درصد هزینه ها تا ۳ بار تحت پوشش قرار می گیرد.

 


 

دکتر محمد مهدی ناصحی در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما با اشاره به اینکه این سازمان نگاه جامع نگر به حوزه بیمه دارد، بیان کرد: هدف ما این است که علاوه بر پوشش، عمق بیمه باید طوری باشد که مردم نیز راضی باشند البته به شرطی که منابع آن نیز تامین شود.

 

وی ادامه داد: بیمه سلامت از زمان شیوع بیماری کرونا همراهی لازم را با نظام سلامت و حمایت از بیمه شدگان داشته به نحوی که ۹۰ درصد هزینه بستری و ۷۰ درصد هزینه بخش سرپایی دولتی را پوشش می دهد.

 

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در صورت مراجعه بیمه شدگان به بخش خصوصی این سازمان طبق قانون هزینه های درمانی را بر اساس تعرفه بخش دولتی پرداخت می کند. 

 

وی افزود: این آمادگی در سازمان بیمه سلامت ایران وجود دارد که در صورت اجرای نسخه نویسی الکترونیک و نظام ارجاع بخش قابل توجهی از تعرفه بخش خصوصی را پرداخت کند به طوری که این موضوع در شورای عالی بیمه مطرح و در مراحل نهایی است.

 

 دکتر ناصحی با بیان اینکه به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد استان‌های کشور به سیستم الکترونیک متصل هستند، بیان کرد: در برخی از استان‌ها از جمله استان کرمان و کردستان تمام اقدامات پزشکی در بخش دولتی و خصوصی به صورت الکترونیک انجام می شود.

 

وی افزود: طبق قانون تا دی ماه سال جاری هیچ پرداختی به صورت غیر الکترونیک انجام نخواهد شد به همین دلیل تمام موسسات دولتی و خصوصی باید از نظر نرم افزاری و سخت افزاری آماده باشند تا مشکلی در پرداخت ها ایجاد نشود.


11/3/2021 11:44:00 AM

موارد مشابه

اقدامات جدید بیمه معلم به مناسبت روز دانش‌آموز
یک عمر در امان با بیمه یونیت لینک سامان
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران خبرداد؛ اختصاص هفتصد میلیارد تومان برای پوشش درمان ناباروری در قانون بودجه سال جاری
شرایط بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران تشریح کرد؛ جزئیات تغییرات اعمال شده در سامانه نسخه الکترونیک
در نشست شورای عالی بیمه؛ اجرای آیین نامه كارمزد نمایندگی ها و كارگزاریها به تعویق افتاد