بیمه البرز

بیمه البرز

توضیحات شرکت بیمه :

تاریخچه شرکت:

شرکت بیمه البرز با هدف اولیه ارائه خدمات بیمه ای مطلوب و با کیفیت به هموطنان و ایجاد تنوع در بازار بیمه و کسب رضایت بیمه گذراران در تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۳۳۸ توسط بخش خصوصی تاسیس و در مدت زمان کوتاهی توانست اعتماد بسیاری از صاحبان سرمایه و کالا را به خود جلب نماید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیمه البرز به دلیل عملکرد موفق با همان نام به فعالیت خود ادامه داد . شرکت بیمه البرز هم اکنون با ۵۴ شعبه و بیش از دو هزار نماینده فعال، در سرتاسر کشور آماده ارایه خدمات بیمه ای به هموطنان است .
 

بیمه البرز که دارای بیشترین ظرفیت نگهداری ریسک در بین شرکت های بیمه خصوصی است،‌ در سال‌های اخیر موفقیت‌های بیشماری در صنعت بیمه کشور و همچنین دستگاه‌های اجرایی کشور به دست آورده است.

دستاوردهای سال های اخیر بیمه البرز
- شفاف ترین شرکت بیمه بورسی بر اساس اعلام سازمان بورس اوراق بهادار تهران
- دارا بودن بیشترین سرمایه در بین شرکت های بیمه خصوصی
- دارابودن سطح یک توانگری مالی در بین شرکت های بیمه طی چهار سال متوالی
- دریافت تندیس نقره ای رعایت حقوق مصرف کنندگان طی دو سال متوالی ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵
- دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده طی سه سال ۸۸ و ۹۱ و ۹۳
- کسب رتبه اول مشتری مداری طی ۹ سال متوالی
- کسب رتبه اول انفورماتیک در بین شرکت های بیمه کشور طی دو سال متوالی ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵
- کسب عنوان برترین بیمه کشور بر اساس رتبه بندی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
- پای ثابت فهرست یکصد شرکت برتر کشور
- کسب مقام اول شفافیت گزارشگری مالی در بین شرکت های بیمه در ارزیابی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
- کسب مقام اول حضور و کارایی در بازار سرمایه در بین شرکت های بیمه در ارزیابی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
- کسب مقام اول کاربرد فناوری اطلاعات (IT) در بین شرکت های بیمه در ارزیابی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران 
- کسب مقام اول کارایی عملیاتی در بین شرکت های بیمه در ارزیابی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

سرمایه ، ذخایر و اندوخته کافی ، بدنه کارشناسی متخصص و حرفه ای ، سرعت در ارزیابی و پرداخت خسارت از شاخص های توانگری و وجود مشتریان وفادار و قدیمی ، ارتباطات گسترده با بازار جهانی بیمه، مدیریت علمی و پاسخگو و نسبت‌های مالی بسیار خوب از شاخص های ماندگاری این شرکت به حساب می آید .
بیمه البرز در سال ۱۳۸۸ به عنوان اولین شرکت بیمه دولتی در بورس پذیرفته شد و سهام آن با استقبال بی نظیر سرمایه گذاران و فعالان بورس همراه شد و ۸۰ درصد سهام آن واگذار شد و بدین ترتیب از یک شرکت بیمه دولتی به شرکت بیمه خصوصی تغییر مالکیت داد .

محصولات بیمه ای:

1- بیمه اتومبیل:

بیمه شخص ثالث و حوادث راننده:

بر‌اساس قانون " قانون بيمه اجباري خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشي از وسايل نقليه مصوب سال ۱۳۹۵"، كليه دارندگان وسايل نقليه موضوع اين قانون اعم از اينكه اشخاص حقيقي يا حقوقي باشند مكلفند وسايل نقليه خود را در قبال خسارت بدني و مالي كه در اثر حوادث وسايل نقليه مذكور به اشخاص ثالث وارد مي شود حداقل به مقدار مندرج در ماده (۸) اين قانون نزد شركت بيمه اي كه مجوز فعاليت در اين رشته را از بيمه مركزي داشته باشد، بيمه كنند.
همچنين حداقل مبلغ بيمه موضوع اين قانون در بخش خسارت مالي معادل دو و نيم درصد ( ۵/۲ % ) تعهدات بدني است. بيمه‌گذار مي تواند براي جبران خسارت هاي مالي بيش از حداقل مزبور، در زمان صدور بيمه نامه يا پس از آن، بيمه تكميلي تحصيل كند.
بيمه نامه بدنه
در اين نوع بيمه مالك وسيله نقليه اتومبيل خود را در برابر خطرات بيمه مي كند تا درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرايط بيمه نامه جبران نمايد
 
2-بیمه آتش سوزی:
پوششي است كه خسارات و زيان هاي ناشي از وقوع آتش سوزي را كه به اموال مورد بيمه وارد مي شود ، براساس شرايط مندرج در بيمه نامه جبران مي كند
3-بیمه مسئولیت:
كارفرمايان طبق قانون مسئول رعايت اصول ايمني و حفاظت از كارگـران و كاركنان شاغـل در محدوده مكانـي خود مي باشند . عليرغم نظارت و رعايت اصول ايمني ، حوادث متعددي در كارگاه و محل فعاليت كاركنان واقع مي شود كه معمولا" طبق راي صادره از سوي مراجع قضايي ، كارفرما مسئول شناخته مي شود. در صورت وقوع حادثه حين كار كه در طول مدت اعتبار بيمه نامه موجب صدمات جاني به كاركنان شود غرامت هاي تصريح شده در بيمه نامه (غرامت فوت و نقص عضو و هزينه هاي پزشكي) طبق راي دادگاه و يا بصورت توافقي به زيان ديده پرداخت خواهد شد .
4-بیمه باربری:
بیمه حمل و نقل کالا یا بیمه های باربری بیمه هایی هستند که در آن بیمه گر در مقابل حق بیمه ای که از بیمه گزار دریافت می کند، متعهد به جبران زیان های وارده در جریان حمل کالا از نقطه ای به نقطه دیگر در نتیجه وقوع خطرهایی نظیر خسارت و یا از بین رفتن مورد بیمه می شوند. پروسه حمل و نقل تحت پوشش بیمه می تواند به صورت زمینی، دریایی و یا هوایی باشد.
5-بیمه عمر و پس انداز:
بيمه عمر نوعي بيمه است كه مخاطرات زندگي‌ها را تحت پوشش قرار مي‌دهد. بيمه عمر مي‌تواند ريسك‌هائي به شرح زير را در زندگي شما پوشش دهد:
- ريسك مرگ زودهنگام،
- ريسك مرگ طبيعي و به موقع،
- ريسك از دست دادن توانائي كار براي ادامه آبرومندانه زندگي،
- ريسك نداشتن پشتوانه كافي براي مستمري و بازنشستگي در سنين پيري و سالخوردگي،
- ريسك هزينه بالا و دردسرهاي نگهداري و انتقال ثروت امروز زندگي هر شخصي به فرداهاي زندگي خودش،
- ريسك هزينه بالا، ماليات بر ارث در خور توجه و دردسرهاي انتقال ثروت و ماحصل زندگي خود به كساني كه تمايل داريم پس از فوت ما از آن استفاده نمايد،
- ريسك تورم و شرايط نامطلوب اقتصادي در محيط زندگي.
6-بیمه مهندسی:
بیمه های مهندسی جزو بیمه های اموال بوده و همانطوریکه از نامش پیداست برای تحت پوشش بیمه قرار دادن فعالیت مهندسین در رشته های گوناگون می باشد.
7-بیمه اشخاص:
 شامل بیمه نامه عمر انفرادي، بيمه نامه هاي عمروحوادث انفرادی و گروهي
 
بیمه‌های تحت پوشش :

بیمه شخص ثالث و حوادث راننده

 

بيمه اجباري شخص ثالث و حوادث راننده
رشد فزاينده پديده شهرنشيني و زندگي صنعتي در كنار نياز و تمايل بشر به مقوله ارتباطات، حمل و نقل و جابجايي‌ها، به‌رغم مزاياي بي‌شمار تبعات و مصائب پيچيده‌اي را به دنبال داشته است. ساليانه تعداد زيادي از هموطنان عزيز در حوادث و تصادفات رانندگي جان خود را از دست داده و تعداد زيادي نيز با تحمل آثار جراحات، قطع عضو و از كارافتادگي به سختي زندگي مي‌گذرانند. بيمه به عنوان ضامن آرامش و تأمين امنيت خاطر مي‌تواند به كمك انسان‌ها شتافته و از تحميل هزينه‌هاي سرسام‌آور و غيرقابل جبران ناشي از مسئوليت جبران خسارات مادي بكاهد. اين شركت افتخار دارد در راستاي رسالت خود با ارائه پوشش‌هاي بيمه‌اي شخص ثالث و حوادث راننده پاسخگوي نياز و تقاضاي بيمه‌گذاران محترم باشد.


الف: بيمه اجباري شخص ثالث

بر‌اساس قانون " قانون بيمه اجباري خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشي از وسايل نقليه مصوب سال ۱۳۹۵"، كليه دارندگان وسايل نقليه موضوع اين قانون اعم از اينكه اشخاص حقيقي يا حقوقي باشند مكلفند وسايل نقليه خود را در قبال خسارت بدني و مالي كه در اثر حوادث وسايل نقليه مذكور به اشخاص ثالث وارد مي شود حداقل به مقدار مندرج در ماده (۸) اين قانون نزد شركت بيمه اي كه مجوز فعاليت در اين رشته را از بيمه مركزي داشته باشد، بيمه كنند.
همچنين حداقل مبلغ بيمه موضوع اين قانون در بخش خسارت مالي معادل دو و نيم درصد ( ۵/۲ % ) تعهدات بدني است. بيمه‌گذار مي تواند براي جبران خسارت هاي مالي بيش از حداقل مزبور، در زمان صدور بيمه نامه يا پس از آن، بيمه تكميلي تحصيل كند.

خطرات تحت پوشش در بيمه شخص ثالث
هرگونه سانحه‌اي از قبيل تصادم، تصادف،‌ سقوط، واژگوني، آتش‌سوزي و يا انفجار وسايل نقليه و نيز خساراتي كه از محمولات وسايل نقليه مزبور به اشخاص ثالث وارد مي‌شود.

خسارت هاي قابل جبران:

۱- خسارت بدني:
شامل هر نوع ديه يا ارش ناشي از صدمه، شكستگي، نقص عضو، از كار افتادگي (جزئي يا كلي، موقت يا دائم) يا ديه فوت شخص ثالث به سبب حوادث مشمول بيمه موضوع قانون اصلاح قانون بيمه شخص ثالث مي باشد

۲- خسارت مالي:
خسارت مالي زيان‌هايي است كه به سبب حوادث مشمول بيمه موضوع قانون شخص ثالث به اموال اشخاص ثالث وارد شود.
پرداخت خسارت مالي تا ۲/۵ درصد مبلغ ريالي ديه اعلامي در ماههاي حرام منوط به رويت هم زمان خودروهاي مقصر و زيانديده، دارا بودن بيمه‌نامه‌هاي معتبر طرفين حادثه، احراز وقوع حادثه و اصالت آن توسط بيمه‌گر و قبول تقصير از جانب راننده مقصر خواهد بود. درصورتي كه خسارت وارده بيش از مبلغ مذكور باشد پرداخت خسارت با ارئه گزارش مقامات انتظامي انجام مي پذيرد.

ب:بيمه اجباري حوادث راننده
بيمه حوادث راننده غرامت فوت، نقص عضو و از كار افتادگي دائم اعم از كلي و جزئي راننده مسبب حادثه را جبران مي‌كند.
خطرات تحت پوشش در بيمه حوادث راننده
شامل هرگونه سانحه وسيله نقليه مسبب حادثه، تريلر، يدك متصل به آن و يا محمولات آن از قبيل تصادم، تصادف، سقوط، واژگوني، آتش سوزي و يا انفجار خواهد بود.
 
ملاحظات:
۱- پوشش اين بيمه‌نامه شامل راننده وسيله نقليه مسبب حادثه مي‌باشد اعم از اينكه راننده داخل يا خارج از وسيله نقليه باشد.
۲- پرداخت غرامت موكول به آن است كه راننده مسبب حادثه داراي گواهينامه رانندگي متناسب با وسيله نقليه باشد و وقوع حادثه ناشي از مستي، يا استعمال مواد مخدر يا روانگردان وي نباشد.
۳- مبناي محاسبه و پرداخت غرامت نقص عضو و از كار افتادگي اين بيمه‌نامه ضوابط مندرج در آيين‌نامه‌هاي مصوب شوراي عالي بيمه است.
۴- چنانچه راننده وسيله نقليه مسبب حادثه از محل بيمه نامه شخص ثالث يا صندوق تامين خسارتهاي بدني غرامت دريافت نمايد، تعهد بيمه‌گر به ميزان غرامت دريافتي كاهش خواهد يافت.

تخفيفات:
در صورتي كه در مدت اعتبار بيمه‌نامه خسارتي اعلام نشود، هنگام تمديد بيمه‌نامه شخص ثالث اجباري،‌ مازاد اختياري و حوادث راننده تخفيف عدم خسارت ساليانه به شرح ذيل اعمال مي‌گردد:
 

سال

سال اول

سال دوم

سال سوم

سال چهارم

سال پنجم

سال ششم

سال هفتم

سال هشتم و بيشتر

درصد

۱۰

۱۵

۲۰

۳۰

۴۰

۵۰

۶۰

۷۰

 

توجه مهم براي بيمه گذاران محترم شخص ثالث و حوادث راننده:
طبق ماده ۸ قانون بيمه اجباري خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشي از وسايل نقليه مصوب سال ۱۳۹۵ جبران كسري پوشش بيمه‌نامه شخص ثالث در بخش تعهدات بدنيكه ناشي از افزايش مبلغ ريالي ديه باشد بر عهده صندوق تامين خسارتهاي بدني قرار گرفته است و بيمه‌گذار با افزايش ديه سالانه موظف به اخذ الحاقيه نمي باشد.

 
 
نحوه صدور بيمه نامه شخص ثالث

بيمه‌‌گذار مي‌ تواند با در دست داشتن كارت وسيله نقليه و بيمه نامه سال قبل به‌ يكي‌ از واحدهاي‌ صدور بيمه‌ مراجعه‌ نموده‌ ، فرم پيشنهاد مربوطه را با راهنمايي‌ كارشناس‌ بيمه‌ تكميل‌ نمايد. بيمه‌‌گذار مي‌ بايست‌ حق‌بيمه را به‌ صورت‌ وجه‌ نقد پرداخت‌ و رسيد آن‌ را به‌ بيمه‌ گر ارائه‌ نمايد و پس‌ از آن‌ بيمه‌ گر اقدام‌ به‌ صدور بيمه‌ نامه‌ نموده‌ و بيمه‌ نامه‌ را به‌ بيمه‌ گذار تحويل‌ مي‌ نمايد.

مدارك لازم جهت پرداخت خسارت ثالث بدني خودرو

 
o تصوير بيمه‌نامه خودروي مقصر حادثه.
o برش اعلام خسارت يا گواهي صدور بيمه‌نامه زمان حادثه.
o تصوير برابر با اصل گواهينامه مقصر حادثه.
o تصوير كارت خودرو (پشت و رو) يا تصوير سند مالكيت.
o تصاوير شناسنامه و كارت ملّي مقصر حادثه.
o گزارشات كلانتري يا پاسگاه انتظامي(به ترتيب اقدام).
o كروكي يا نظريه كارشناس رسمي دادگستري/ هيأت‌هاي كارشناسي در رابطه با علت تامه حادثه.
o برگه‌هاي اظهارات و بازجوئي طرفين حادثه (اعتراف به تقصير مقصر حادثه).
o برگه‌هاي پزشك قانوني مصدومين (از ابتدا تا خاتمه طول درمان).
o برگه هاي پذيرش بيمارستاني مصدومين (به تفكيك هر مصدوم همراه با تصاوير شناسنامه و كارت ملّي).

توجه: در صورت فوت اشخاص در حادثه:
o برگه معاينه جسد.
o برگه گواهي فوت.
o برگه جواز دفن.
o تصاوير ابطالي شناسنامه (تمامي صفحات) و كارت ملّي متوفي.
o برگه انحصار وراثت متوفي.
o تصاوير شناسنامه و كارت ملّي وراث متوفي.
o برگه گواهي رشد(با توجه به شرايط سني ورثه).
o ولايت نامه جّد پدري صغار مرحوم.
o قيم نامه (براي وراث زير ۱۸ سال) و محجور.
o رأي دادگاه/ قرار منع تعقيب (ممهور به مهر دايره ابلاغ).
o رأي دادگاه تجديد نظر.
o تأئيديه سفارت (براي اتباع خارجي).
o نامه دادگاه مبني بر ارسال مدارك كه شماره حساب جهت واريز رقم محكوم‌به (ديه متعلقه) در آن قيد شده باشد.

توضيحات :
۱- به استناد ماده ۹۲ قانون برنامه پنجساله چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، كليه مراكز خدمات بهداشتي و درماني موظفند نسبت به درمان فوري و بدون قيد و شرط مصدومين و مجروحين حوادث و سوانح رانندگي به صورت رايگان اقدام نمايند.
۲- اشخاص ثالث زيانديده در حوادث رانندگي منجر به صدمات بدني غير از فوت، مي توانند براي دريافت پنجاه درصد خسارت بدني تقريبي، با ارائه مدارك مورد نياز مستقيماً به شركت بيمه مربوطه مراجعه و خسارت متعلقه را مطالبه و دريافت نمايند.
۳- محاكم قضائي موظفند در حوادث رانندگي منجر به خسارت بدني، بيمه نامه شخص ثالثي را كه اصالت آن از سوي شركت بيمه ذيربط مورد تاييد قرار گرفته است، تا ميزان مندرج در بيمه نامه به عنوان وثيقه قبول نمايند.
۴- محاكم قضائي مكلفند در جلسات رسيدگي به دعاوي مربوط به حوادث رانندگي، حسب مورد شركت بيمه ذيربط و يا صندوق تامين خسارتهاي بدني را جهت ارائه نظرات و مستندات خود دعوت نمايند و پس از ختم دادرسي يك نسخه از راي صادره را به آنها ابلاغ نمايند.
۵- ادارات راهنمائي و رانندگي و پليس راه موظفند نسخه اي از گزارش مربوطه به حوادث رانندگي منجر به خسارت بدني ناشي از وسايل نقليه موضوع اين قانون را علاوه بر ذي نفع، حسب مورد به بيمه گر مربوط و يا صندوق تامين خسارتهاي بدني ارسال نمايند.

مدارك لازم جهت پرداخت خسارت ثالث مالي خودرو

 

حادثه - كروكي سر صحنه دارد :

كروكي سازشي :

۱- ارائه اصل يا كپي برابر اصل كروكي سازش ممهور به مهر افسر ترسيم كننده كروكي و مهر منطقه يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي(پليس راه).
۲- ارائه اصل مدارك طرفين حادثه(بيمه نامه،گواهينامه متناسب با نوع خودرو،كارت خودرو،كارت ملي)+ اصل كوپن بيمه نامه مقصر حادثه.
۳- تا مبلغ ده ميليون ريال حضور راننده زيانديده به همراه خودرو لازم و در مواردي كه خسارت زيانديده بيش از ده ميليون ريال باشد حضور طرفين حادثه بهمراه خودروي مقصر و زيانديده در واحد پرداخت خسارت ضروري مي باشد.

كروكي غير سازشي:
۱- ارائه اصل يا كپي برابر اصل كروكي عدم سازش ممهور به مهر افسر ترسيم كننده كروكي و مهر منطقه يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي(پليس راه).
۲- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كلانتري يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي (پليس راه).
۳- ارائه اصل يا كپي برابر اصل دادخواست شاكي.
۴ - ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه هاي بازجوئي طرفين حادثه (مقصر و زيانديده) .
۵- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه اعتراف به تقصير مقصر حادثه يا راي قطعي دادگاه يا شوراي حل اختلاف مبني بر محكوميت مقصر/گزارش اصلاحي/ قرارمنع تعقيب/ گزارش هياتهاي كارشناسي.
۶ - ارائه اصل يا كپي برابر اصل نامه مرجع قضايي به شركت بيمه البرز.
۷- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كارشناس رسمي دادگستري (در صورت اعتراض به كروكي).
۸- ارائه اصل مدارك طرفين حادثه (بيمه نامه،گواهينامه متناسب با نوع خودرو،كارت خودرو،كارت ملي)+ اصل كوپن بيمه نامه مقصر حادثه.
۹- تا مبلغ ده ميليون ريال ، فقط حضور راننده زيانديده به همراه خودرو لازم است و در مواردي كه خسارت زيانديده بيش از ده ميليون ريال باشد حضور طرفين حادثه بهمراه خودروي مقصر و زيانديده در واحد پرداخت خسارت ضروري مي باشد.

حادثه - كروكي سر صحنه ندارد :
در صورت تاييد حادثه توسط كارشناس واحد خسارت :
ارائه اصل مدارك طرفين حادثه (بيمه نامه، گواهينامه متناسب با نوع خودرو، كارت خودرو، كارت ملي)+ اصل كوپن بيمه نامه مقصر حادثه
* حضور طرفين به همراه خودرو الزامي است.
** حداكثر مبلغ قابل پرداخت بدون ارائه كروكي برابر با ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام مي باشد .

در صورت عدم تاييد حادثه توسط كارشناس واحد خسارت :
۱- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كارشناس رسمي دادگستري .
۲- ارائه گزارش تأمين دليل(تعيين ميزان ريالي خسارت حسب دستور قضايي)
۳- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كلانتري يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي (پليس راه).
۴- ارائه اصل يا كپي برابر اصل دادخواست شاكي.
۵- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه هاي بازجوئي طرفين حادثه (مقصر و زيانديده).
۶- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه اعتراف به تقصير مقصر حادثه يا راي قطعي مرجع قضايي مبني بر محكوميت مقصر/گزارش اصلاحي/ قرار منع تعقيب/ گزارش هياتهاي كارشناسي.
۷- ارائه اصل مدارك طرفين حادثه(بيمه نامه، گواهينامه متناسب با نوع خودرو، كارت خودرو، كارت ملي)+ اصل كوپن بيمه نامه مقصر حادثه
۸- ارائه اصل يا كپي برابر اصل نامه مرجع قضايي به شركت بيمه البرز.
۹- تا مبلغ ده ميليون ريال حضور راننده زيانديده به همراه خودرو لازم و در مواردي كه خسارت زيانديده بيش از ده ميليون ريال باشد حضور طرفين حادثه بهمراه خودروي مقصر و زيانديده در واحد پرداخت خسارت ضروري مي باشد.
شرايط پرداخت وجه خسارت ثالث مالي:زيانديده حقيقي: وجه خسارت به حساب (شبا) مالك خودرو واريز شده و در مورد خسارتهاي كمتر از ده ميليون ريال، واريز وجه مربوطه به حساب راننده با احراز هويت بلامانع است. زيانديده حقوقي: پرداخت خسارت وارده براساس معرفي نامه اي كه مالك قانوني خودرو ارائه مي نمايد قابل واريز به شماره حساب اعلام شده (شبا) مي باشد. توضيحات :
· در اجراي ماده ۱۸ قانون اصلاح قانون بيمه شخص ثالث، خسارت مالي بدون كروكي ناشي از حوادث رانندگي، در صورت وجود شرايط زير قابل پرداخت است:
- وسايل نقليه مسبب حادثه و زيان ديده در زمان وقوع حادثه، داراي بيمه نامه معتبر باشند.
- خسارت مالي وارده شده يا مورد مطالبه شخص زيانديده حداكثر تا ۲.۵% ديه در ماههاي حرام باشد.
- حادثه رانندگي منجر به خسارت بدني نشده باشد
· وسايل نقليه مسبب حادثه و زيانديده مي بايست همزمان مورد بازديد كارشناس منتخب بيمه گر قرار گيرند
· اگر دليل ترسيم كروكي عدم سازش به لحاظ عدم رويت گواهينامه مقصر حادثه باشد ارائه مدارك مرجع قضايي الزامي است.
· چنانچه زيانديده در حين حادثه فاقد بيمه نامه معتبر باشد رسيدگي به خسارت صرفاً با ارائه كروكي و اخذ بيمه نامه شخص ثالث امكان پذير خواهد بود.
· در صورت مفقودي بيمه‌نامه ثالث مقصر ، پس از ممهور نمودن اصل گواهي ثالث مقصر ضمن اخذ استعلام و بررسي سوابق با الصاق تصوير آن ، نسبت به تسويه خسارت اقدام خواهد شد.
· در صورت مفقودي بيمه‌نامه ثالث زيانديده ، تسويه خسارت مورد مطالبه با ممهور نمودن اصل گواهي ثالث زيانديده و الصاق تصوير آن در پرونده بلامانع مي‌باشد.
· در صورتيكه بين طرفين حادثه اختلافي وجود داشته و يا خسارت جرحي و يا فوتي باشد، پرداخت خسارت منوط به ارائه كروكي و ساير مدارك مورد نياز مي باشد.
سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

بیمه بدنه

در اين نوع بيمه مالك وسيله نقليه اتومبيل خود را در برابر خطرات بيمه مي كند تا درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرايط بيمه نامه جبران نمايد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه به شرح ذیل است:

  • مورد سرقت واقع شدن خودرو.
  • حادثه و تصادفات رانندگی.
  • واژگونی و سقوط خودرو.
  • پیشامدهای غیر منتظره همچون؛ حریق، آتش ‌سوزی، انفجار و صاعقه.

پوشش‌های اضافی( جانبی) بیمه بدنه به شرح ذیل است:

  • سرقت جزئی لوازم و قطعات خودرو
  • شکسته شدن شیشه
  • حوادثی همچون؛ سیل، زلزله، آتش‌فشان، طوفان…
  • هزینه ایاب و ذهاب
  • پاشیده شدن مواد شیمیایی و اسیدی به روی خودرو.
  • نوسانات قیمت خودرو در بازار

مدارك مورد نياز جهت صدور بيمه نامه بدنه

- اصل بيمه نامه سال قبل (در صورت وجود سابقه)

- كارت خودرو

- كارت ملي

- رويت خودرو (در صورت عدم سابقه بيمه نامه قبلي و پيوسته)

شرايط و مدارك مورد نياز جهت دريافت خسارت بیمه بدنه خودرو(بیمه البرز)

حادثه - كروكي سر صحنه دارد :

الف - كروكي سازشي :

۱- ارائه اصل يا كپي برابر اصل كروكي سازش ممهور به مهر افسر ترسيم كننده كروكي و مهر منطقه يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي (پليس راه).
۲- ارائه اصل بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه متناسب با نوع خودرو،كارت خودرو،كارت ملي
ب- كروكي غير سازشي :
۱- ارائه اصل يا كپي برابر اصل كروكي عدم سازش ممهور به مهر افسر ترسيم كننده كروكي و مهر منطقه يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي (پليس راه).
۲- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كلانتري يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي (پليس راه)
۳- ارائه اصل يا كپي برابر اصل دادخواست شاكي.
۴- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه هاي بازجوئي طرفين حادثه (مقصر و زيانديده)
۵- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه اعتراف به تقصير مقصر حادثه يا راي قطعي دادگاه يا شوراي حل اختلاف مبني بر محكوميت مقصر/گزارش اصلاحي/ قرارمنع تعقيب/ گزارش هياتهاي كارشناسي.
۶- ارائه اصل يا كپي برابر اصل نامه مرجع قضايي به شركت بيمه البرز
۷- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كارشناس رسمي دادگستري (در صورت اعتراض به كروكي)
۸- ارائه اصل بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه متناسب با نوع خودرو،كارت خودرو،كارت ملي
*** در صورتي كه حادثه داراي مقصر شناخته شده مي باشد، علاوه بر مدارك فوق تصوير برابر با اصل نظريه كارشناس رسمي دادگستري مبني بر تعيين ميزان ريالي خسارت (تامين دليل) و آدرس و تلفن محل كار و سكونت مقصر نيز مورد نياز مي باشد. ***

حادثه - كروكي سر صحنه ندارد :
الف : در صورتي كه خسارت وارده كمتر از ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام بوده و حادثه نيز مورد تائيد كارشناس بيمه گر قرار گيرد
ارائه اصل مدارك بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه متناسب با نوع خودرو، كارت خودرو، كارت ملي.
ب : در صورتي كه خسارت بيشتر از ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام باشد:
۱- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كارشناس رسمي دادگستري.
۲- ارائه اصل يا كپي برابر اصل گزارش كلانتري يا پاسگاه راهنمائي و رانندگي(پليس راه)
۳- ارائه اصل يا كپي برابر اصل دادخواست شاكي.
۴- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه هاي بازجوئي طرفين حادثه(مقصر و زيانديده)
۵- ارائه اصل يا كپي برابر اصل برگه اعتراف به تقصير مقصر حادثه يا راي قطعي مرجع قضايي مبني بر محكوميت مقصر/گزارش اصلاحي/ قرار منع تعقيب/ گزارش هياتهاي كارشناسي
۶- ارائه اصل مدارك بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه متناسب با نوع خودرو، كارت خودرو، كارت ملي
۷- ارائه اصل يا كپي برابر اصل نامه مرجع قضايي به شركت بيمه البرز

سرقت كلي :
۱- ارائه اصل و تصوير بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث
۲- ارائه اصل و تصوير كليه اسناد مالكيت وسيله نقليه( سند و فاكتور فروش - كارت - شناسنامه مالكيت - ساير اسناد قطعي و وكالتي)، برگه سبز گمركي براي خودروهاي وارداتي
۳ - ارائه اصل و تصوير اوراق شناسائي بيمه گذار (كارت ملّي - شناسنامه - گواهينامه).
۴- ارائه اصل يا تصوير برابراصل گزارش كلانتري، برگه هاي بازجويي، نامه پليس آگاهي به اجرائيات و شماره گذاري(كلاسه آگاهي در آن مشخص باشد)
۵- ارائه گواهي عدم خلافي و مفاصا حساب شهرداري تا پايان سال جاري (سال اعلام سرقت)
۶- ارائه استعلام عدم كشف پليس آگاهي.
۷- ماليات دارائي (فقط در مورد وانت بارهاي شخصي و خودروها و كاميون هاي پلاك عمومي)
۸- ارائه اصل كارت هوشمند سوخت (اصل گواهي ابطال كارت هوشمند سوخت)
۹- ارائه سوئيچ ها (اصل و يدك همراه با رمز خودرو)
۱۰- تعيين ارزش خودرو توسط كارشناس بيمه با حضور بيمه گذار
۱۱- انتقال سند بنام شركت بيمه البرز (سهامي عام).

** توجه: پس از گذشت ۶۰ روز از تاريخ اعلام سرقت به بيمه گر، با ارائه مدارك فوق خسارت مورد مطالبه تسويه مي گردد.

سرقت در جاي قطعات(كليه قطعات فابريك و غيرفابريك مندرج در بيمه نامه) :
۱- ارائه اصل گزارش كلانتري.
۲- ارائه اصل و تصوير مدارك (بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، كارت يا سند خودرو، كارت ملي) و حضور بيمه‌گذار بهمراه خودرو

ساير پوشش‌ها :

آتش سوزي، صاعقه، انفجار :

در صورت تاييد حادثه توسط كارشناس بيمه گر، خسارت وارده خسارت حداكثر تا ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام، با ارائه اصل بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه راننده زمان وقوع حادثه، كارت يا سند خودرو، كارت ملي و حضور بيمه‌گذار بهمراه خودرو. قابل پرداخت خواهد بود و چنانچه خسارت وارده بيش از ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام باشد، علاوه بر مدارك مذكور ارائه ساير مدارك مثبته (از قبيل ارائه اصل گزارش كلانتري و آتش‌نشاني جهت تعيين علت تامه حادثه. .........) دال بر تاييد حادثه الزامي است.

شكست شيشه :

ارائه اصل مدارك (بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه راننده زمان وقوع حادثه، كارت يا سند خودرو، كارت ملي) و حضور بيمه‌گذار بهمراه خودرو .

مواد شيميايي ، حوادث و بلاياي طبيعي :

در صورت تاييد حادثه توسط كارشناس بيمه گر، خسارت وارده خسارت حداكثر تا ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام، با ارائه اصل بيمه نامه هاي بدنه و شخص ثالث، گواهينامه راننده زمان وقوع حادثه، كارت يا سند خودرو، كارت ملي و حضور بيمه‌گذار بهمراه خودرو. قابل پرداخت خواهد بود و چنانچه خسارت وارده بيش از ۲.۵% مبلغ ديه در ماههاي حرام باشد، علاوه بر مدارك مذكور ارائه ساير مدارك مثبته از مراجع ذيربط دال بر تاييد حادثه الزامي است.

ساير نكات و توضيحات :
۱- چك در وجه ذينفع (مالك) صادر و تحويل وي يا نماينده قانوني ايشان مي گردد.
۲- اگر دليل ترسيم كروكي عدم سازش به لحاظ عدم رويت گواهينامه مقصر حادثه باشد ارائه مدارك مرجع قضايي الزامي است.
۳- در صورت بروز حادثه از جابجائي وسيله نقليه جزء به حكم مقررات يا دستور مقامات انتظامي و همچنين تعمير بدون موافقت بيمه گر خودداري به عمل آيد.
۴- پوشش قرارداد بيمه بدنه در محدوده جغرافيائي جمهوري اسلامي ايران مي باشد. مگر آنكه بيمه گذار نسبت به خريد پوشش اضافي ترانزيت اقدام نموده باشد.
۵- در صورت بروز حادثه، مهلت رسيدگي به هرگونه ادعاي ناشي از بيمه نامه بدنه از تاريخ وقوع حادثه، حداكثر مدت دو سال مي باشد.
۶- بيمه گذار موظف است حداكثر ظرف پنج رور كاري از تاريخ اطلاع خود از وقوع حادثه به يكي از از مراكز پرداخت خسارت بيمه گر مراجعه و با تكميل فرم اعلام خسارت، وقوع حادثه را اعلام نموده و متعاقبا" گزارش مقامات انتظامي و كليه مدارك مربوط به علل و كيفيت وقوع حادثه،‌ تاريخ و محل وقوع حادثه و هرگونه ادعا و مطالبه غرامت و هرنوع اسناد و مدارك و اطلاعاتي كه درباره حادثه در اختيار دارد را به بيمه گر تسليم نمايد
۷- تعيين مبلغ خسارت در بيمه بدنه توسط كارشناسان بيمه گر انجام ميشود "در صورت عدم توافق بيمه گر و بيمه گذار در ميزان خسارت تعيين شده ، برابر مقررات موجود و از طريق داوري موضوع مورد رسيدگي و تجديد نظر قرار خواهد گرفت "، ضمن اينكه بيمه گر مي تواند به جاي پرداخت نقدي خسارت، وسيله نقليه خسارت ديده را در مدتي كه عرفًا كمتر از ن ميسر نيست آن ميسر نيست، تعمير نمايد .
۸- در صورتي كه در روز وقوع حادثه مبلغ بيمه شده مندرج در بيمه نامه كمتر از قيمت خودرو در روز حادثه باشد ، بيمه گر با توجه به قاعده نسبي فقط به تناسب مبلغ بيمه شده با قيمت روز حادثه خودرو مورد بيمه ، مسئول جبران خسارت وارده به بيمه گذار خواهد بود.
۹- در خصوص مدت زمان پرداخت خسارت، ۱۵روز پس از توافق بيمه گر و بيمه گذار و يا اعلام راي داور مرضي الطرفين، هيئت داوري يا دادگاه در مورد ميزان خسارت تعيين شده ، بيمه گر مبادرت به پرداخت خسارت مي نمايد ولي در مورد سرقت مدت ۱۵ روز به ۶۰ روز افزايش مي يابد كه از تاريخ اعلام خسارت بيمه گذار به بيمه گر مورد محاسبه قرار مي گيرد.
سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه آتش سوزي

روزانه دهها مورد منازل مسكوني ، اماكن تجاري و صنعتي در اثر عوامل مختلف دچار آتش سوزي مي گردند و متحمل خسارات مالي زيادي مي شوند ما بر اين باوريم كه بيمه آتش سوزي در صورتي كه كامل صادر گردد مي تواند با جبران زيان هاي وارده ، بيمه گزارا را از نظر وضعيت مالي به حالت تعادل قبل از وقوع حادثه بازگرداند .

بيمه آتش سوزي : 
پوششي است كه خسارات و زيان هاي ناشي از وقوع آتش سوزي را كه به اموال مورد بيمه وارد مي شود ، براساس شرايط مندرج در بيمه نامه جبران مي كند

انواع بيمه نامه هاي آتش سوزي : 
۱- بيمه نامه هاي مسكوني 
۲- بيمه نامه هاي صنعتي و كارخانجات و كارگاه ها 
۳- بيمه نامه هاي غير صنعتي و مراكز خدماتي و فروشگاه ها 
۴- بيمه نامه هاي انبار 
۵- بيمه نامه هاي جامع خانوار 
۶- بيمه نامه هاي اصناف 
 
خطرات تحت پوشش در بيمه نامه هاي آتش سوزي :
در بيمه هاي آتش سوزي كليه خسارات مستقيم ناشي از آتش سوزي ، صاعقه ، انفجار و خسارات و هزينه هاي ناشي از اقدامات لازم كه به منظور جلوگيري از توسعه خسارت صورت مي گيرد و خسارات و هزينه هاي ناشي از نقل مكان ضروري مورد بيمه به منظور نجات آن از خطرات بيمه شده قابل پرداخت مي باشد و از سويي بيمه گزار مي تواند با پرداخت حق بيمه اضافي ، علاوه بر خطر آتش سوزي و صاعقه و انفجار ، خطرات ذيل را نيز به تبع آن خريداري نمايد .

۱- زلزله 
خسارت وارده به مورد بيمه كه مستقيماً‌ در اثر وقوع خطر زلزله و همچنين آتش سوزي ناشي از آتشفشان كه در زمان وقوع زلزله ايجاد شده و به تمام يا قسمتي از مورد بيمه آسيب وارد نمايد .
۲- سيل 
خسارات مستقيم وارده به مورد بيمه كه ناشي از خروج آب از مسير طبيعي خود بعلت ريزش باران ، طغيان رودخانه يا شكسته شدن سد ايجاد شده باشد . 
۳- طوفان ، گردباد ، تند باد 
خسارت مستقيم ناشي از طوفان ، گردباد وارده به مورد بيمه مشروط بر اينكه سرعت آن حداقل ۶۲ كيلو متر بر ساعت باشد و وقوع طوفان ، گردباد و تند باد توسط سازمان هواشناسي بعنوان مرجع ذيصلاح در كشور ،‌مورد تاييد قرار گيرد . 
۴- سقوط هواپيما هواپيما ، بالگرد و قطعات منفصله آن 
خسارت مستقيم از سقوط هواپيما ، بالگرد و قطعات و اشياء جدا شده از آن 
۵- شكست شيشه 
خسارت ناشي از شكست شيشه هاي منصوب در محل مورد بيمه (با ضخامت حداقل ۶ ميلي متر) در اثر حادثه يا برخورد شي خارجي
۶- تركيدگي لوله هاي آب 
خسارت آبديددگي وارده به مورد بيمه ناشي از تركيدن ، سوراخ شدن لوله هاي آب ، لبريز شدن تانكها ، تاسيسات و ساير دستگاههاي آبرساني و لوله كشي آب و فاضلاب كه از محل مورد بيمه عبور و يا نصب شده باشد .
۷- ضايعات ناشي از آب برف و باران 
خسارت وارده در نتيجه آب باران ، تگرگ و يا ذوب شدن برف در محل مورد بيمه مشروط بر اينكه آب از طريق بام و يا بعلت گرفتگي لوله ها ،‌ لبريز شدن آبروها و يا ناودان ها به محل مورد بيمه نفوذ كرده باشد . 
۸- سرقت با شكست حرز
خسارت وارده در اثر فقدان يا خراب شدن اموال بيمه شده كه ناشي از سرقت با شكستن حرز باشد . پرداخت خسارت سرقت كالا از انبار فروشگاه ها و كارخانجات ،‌ با توجه به تغيير مداوم موجودي ، مشروط به استفاده بيمه گزار از نرم افزار معتبر ثبت ورود و خروج كالا بوده و مبناي محاسبه خسارت ، تطبيق گزارش اخذ شده از نرم افزار مورد نظر با دفاتر ورود و خروج كالا ،‌ كاردكس انبار و تاييد آن توسط كارشناس بيمه گر مي باشد . 

موارد ذيل سرقت با شكستن حرز محسوب مي شود : 
۱- بازكردن درب بوسيله كليد تقلبي يا هر وسيله ديگر 
۲- ورود سارق به محل مورد بيمه با تهديد و اعمال زور 
۳- ورود سارق به محل مورد بيمه از روي ديوار ، پشت بام و يا حصار

استثنائات :
۱- سرقت در موقع جنگ ، اغتشاشات داخلي ، اعتصاب ، شورش ، آشوب و بلوا 
۲- لپ تاپ ، تلفن همراه و لوازم جانبي 
۳- سرقت در مناطق جنگي 
۴- سرقت در هنگام و پس از آتش سوزي ، صاعقه ،‌انفجار ،‌ سيل ،‌زلزله و ساير بلاهاي طبيعي 
۵- دله دزدي

۹- اعتصاب ، شورش آشوب و بلوا 
خسارت وارده به مورد بيمه كه مستقيماً ناشي از اعتصاب ،‌شورش ، آشوب و بلوا ايجاد گرديده باشد ،‌ با شرايط مربوط به srcc تحت پوشش مي باشد.
۱۰- برخورد جسم خارجي 
خسارت وارده به مورد بيمه در اثر برخورد مستقيم اجرام سماوي و وسائط نقليه زميني و ريلي .
۱۱- خود به خودسوزي 
خسارت وارده به مورد بيمه كه با توجه به شرايط ذاتي وارگانيك خود (فرآيند فعل و انفعال بيولوژيك كه معمولاً از تركيبات كربوهيدراتها بوده و عمدتاً در گياهان وجود دارد ) و بدون در معرض و در مجاورت قرار گرفتن آتش ، حرارت و يا تماس با مواد ديگر و وسايل آتش زنه ، مطابق با بيمه نامه و الحاقيه هاي صادره تحت پوشش مي باشد . 
۱۲- دستگاه آبفشان اسپرينكلر 
خسارت مستقيم وارده به مورد بيمه كه ناشي از نشت يا آبفشاني دستگاه بوده و همچنين خسارت وارده به خود دستگاه آبفشان و تاسيسات مربوط به آن ،‌ طبق شرايط مربوط به آن تحت پوشش خواهد بود . 
۱۳- رانش ،‌ ريزش و فروكش زمين 
خسارت مستقيم ناشي از رانش ،‌ريزش و فروكش زمين به مورد بيمه ، در اثر عوامل طبيعي 
۱۴- ريزش سقف ناشي از سنگيني برف 
خسارت وارده به مورد بيمه كه مستقيماً‌ ناشي از ريزش سقف در اثر سنگيني برف باشد ، مشروط به تاييد سازمان هواشناسي مبني بر ريزش برف سنگين ، بعنوان مرجع ذيصلاح در كشور 
۱۵- ريزش كوه و سقوط بهمن 
خسارت مستقيم وارده به مورد بيمه ناشي از ريزش كوه و سقوط بهمن (توده اي از برف و يخ كه بطور ناگهاني از كوه سرازير شود )
۱۶- ريزش مواد مذاب 
خسارت وارده به مورد بيمه هنگام عمليات ذوب و جابجايي و يا سرريز شدن آن كه ناشي از ريزش مواد مذاب به علت شكستن و يا سوراخ شدن بدنه كوره و يا پرتاب مواد مذاب باشد.
۱۷- ظروف تحت فشار 
خسارت وارده به ظروف تحت فشار صنعتي مورد بيمه كه بعلت دفرمه شده (تغيير شكل ناگهاني) ، تركيدن و تلاشي اين ظروف ايجاد گرديده ، تحت پوشش مي باشد . 
۱۸- شرايط عدم النفع از آتش سوزي (وقفه در فعاليت) 
جبران زيان مالي وارده ( از دست دادن يا كاهش سود) ناشي از توقف در فعاليت بيمه گذار ، در اثر بروز خطرات تحت پوشش بيمه نامه و در طي دوره غرامت ، با رعايت موارد مربوطه مي باشد . 
۱۹-ساير مواردي كه به صورت موردي با بيمه مركزي هماهنگ واخذ مي گردد۰

*بيمه نامه ها به دو نوع ذيل صادر مي گردد: 

۱-بيمه نامه هاي ثابت : بيمه نامه هاي معمول صادره براي ريسكهاي ثابت 
۲- بيمه نامه اظهارنامه اي :اين نوع بيمه نامه براي موجودي ها و مواد اوليه اي است كه دائماً در حال تغيير سقف سرمايه مي باشند استفاده مي گردد . و با رعايت شرايط مربوطه اين پوشش ارايه مي گردد .
سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه مسئوليت پزشکان

اين بيمه نامه زیر مجموعه بیمه نامه مسئوليت صاحبان حرفه و ارائه كننده خدمات می باشد.

پزشكان مي توانند جهت جبران خسارت در قبال اشخاصي كه به علت خطا، اشتباه، غفلت و يا قصور آنها در انجام امور درماني يا پزشكي دچار صدمات جسمي يا رواني گرديده و يا فوت شوند مسئوليت حرفه اي خود را تحت پوشش بيمه اي قرار دهند . بنابراين مي توانند با اخذ اين بيمه نامه با آرامش و اطمينان خاطر بيشتري به فعاليت بپردازند.

مراحل صدور بيمه نامه هاي مسئوليت

۱. دريافت درخواست بيمه گذار وتكميل فرم پيشنهاد توسط وي
۲. بررسي فرم پيشنهاد و تهيه پيش نويس بيمه نامه
۳. بررسي پيش نويس با توجه به پوشش هاي مورد نظر و قبول ريسك با توجه به تعهدات، خطرات مورد درخواست قبول ريسك
۴. اعلام نرخ و شرايط اوليه به صورت پيش نويس بيمه نامه يا كتبي به بيمه گذار
۵. صدور بيمه نامه با توجه به موافقت بيمه گذار
۶. توافق جهت نحوه پرداخت حق بيمه و ارسال بيمه نامه به بيمه گذار
۷. دريافت حق بيمه و يا در صورت اقساطي بودن بيمه نامه دريافت قسمت نقدي بيمه نامه و اسناد تقسيط از بيمه گذار
۸. بايگاني پرونده

شرايط پرداخت خسارت بيمه هاي مسئوليت

اصلي ترين شرط پرداخت خسارت در بيمه مسئوليت مدني احراز مسئوليت بيمه گذار توسط مراجع ذيصلاح در حادثه مورد ادعاست. در اين نوع بيمه، بيمه گر پس از دريافت مدارك ادعاي خسارت، موظف به بررسي شرايط مفاد بيمه نامه به شرح ذيل مي باشد:
 

۱. منشأ و علت حادثه با شرايط تحت پوشش بيمه نامه تطبيق داشته باشد.
۲. وقوع حادثه در دوره زماني و محدوده مكاني تحت پوشش بيمه نامه اتفاق افتاده باشد.
۳. موارد ايمني توصيه شده در بيمه نامه رعايت شده باشد.
۴. در بيمه نامه هاي كارفرما تعداد نفرات شاغل و يا متراژ با آنچه كه در بيمه نامه قيد شده مطابقت داشته باشد.
۵. در بيمه نامه هاي پزشكان و پيراپزشكان، بيمه نامه بر مبناي تخصص خريداري شده و به تناسب آن حق بيمه پرداخت شده باشد.

سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه مسئوليت پزشکان

اين بيمه نامه زیر مجموعه بیمه نامه مسئوليت صاحبان حرفه و ارائه كننده خدمات می باشد.

پیراپزشكان مي توانند جهت جبران خسارت در قبال اشخاصي كه به علت خطا، اشتباه، غفلت و يا قصور آنها در انجام امور درماني يا پیراپزشكي دچار صدمات جسمي يا رواني گرديده و يا فوت شوند مسئوليت حرفه اي خود را تحت پوشش بيمه اي قرار دهند . بنابراين مي توانند با اخذ اين بيمه نامه با آرامش و اطمينان خاطر بيشتري به فعاليت بپردازند.

مراحل صدور بيمه نامه هاي مسئوليت

۱. دريافت درخواست بيمه گذار وتكميل فرم پيشنهاد توسط وي
۲. بررسي فرم پيشنهاد و تهيه پيش نويس بيمه نامه
۳. بررسي پيش نويس با توجه به پوشش هاي مورد نظر و قبول ريسك با توجه به تعهدات، خطرات مورد درخواست قبول ريسك
۴. اعلام نرخ و شرايط اوليه به صورت پيش نويس بيمه نامه يا كتبي به بيمه گذار
۵. صدور بيمه نامه با توجه به موافقت بيمه گذار
۶. توافق جهت نحوه پرداخت حق بيمه و ارسال بيمه نامه به بيمه گذار
۷. دريافت حق بيمه و يا در صورت اقساطي بودن بيمه نامه دريافت قسمت نقدي بيمه نامه و اسناد تقسيط از بيمه گذار
۸. بايگاني پرونده

شرايط پرداخت خسارت بيمه هاي مسئوليت

اصلي ترين شرط پرداخت خسارت در بيمه مسئوليت مدني احراز مسئوليت بيمه گذار توسط مراجع ذيصلاح در حادثه مورد ادعاست. در اين نوع بيمه، بيمه گر پس از دريافت مدارك ادعاي خسارت، موظف به بررسي شرايط مفاد بيمه نامه به شرح ذيل مي باشد:
 

۱. منشأ و علت حادثه با شرايط تحت پوشش بيمه نامه تطبيق داشته باشد.
۲. وقوع حادثه در دوره زماني و محدوده مكاني تحت پوشش بيمه نامه اتفاق افتاده باشد.
۳. موارد ايمني توصيه شده در بيمه نامه رعايت شده باشد.
۴. در بيمه نامه هاي كارفرما تعداد نفرات شاغل و يا متراژ با آنچه كه در بيمه نامه قيد شده مطابقت داشته باشد.
۵. در بيمه نامه هاي پزشكان و پيراپزشكان، بيمه نامه بر مبناي تخصص خريداري شده و به تناسب آن حق بيمه پرداخت شده باشد.

سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه حوادث انفرادي

بيمه نامه حوادث انفرادي بيمه نامه اي است كه به موجب آن يك طرف (بيمه گذار/بيمه شده) تعهدمي كند درازاي پرداخت وجه يا وجوهي(حق بيمه) ازطرف ديگر(بيمه گر/شركت بيمه) درصورت وقوع يا بروزحادثه غرامت وارده براوراجبران نموده ويا وجه معيني را بپردازد.
حادثه عبارت است از هر واقعه ناگهاني ناشي از يك عامل خارجي كه بدون قصد و اراده بيمه شده بروز كرده و به جرح، نقص عضو، ازكارافتادگي يا فوت بيمه شده منجر گردد.

الف) خطرات تحت پوشش در بيمه حوادث 

۱. فوت 
به معناي مردن است، كه در صورت فوت به علت حادثه، سرمايه بيمه به ذينفع (هاي) معين شده در بيمه نامه و يا وراث قانوني بيمه شده پرداخت مي شود.

۲. نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم 
نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم عبارت است از قطع، تغيير شكل و يا از دست دادن توانايي انجام كار عضوي از اعضاي بدن كه ناشي از حادثه بوده و وضعيت دائم و قطعي داشته باشد.
بسته به وسعت ضايعه، نقص عضو و ازكارافتادگي كلي يا جزئي است. اگر نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم كلي باشد، كل سرمايه تعيين شده در بيمه نامه پرداخت مي شود. ولي اگر نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم جزئي باشد، درصدي از سرمايه بيمه متناسب با ضايعه به وجود آمده پرداخت مي گردد. 

۳. جبران هزينه پزشكي 
هزينه پزشكي عبارت است از هزينه هايي كه در صورت تحقق خطرات موضوع بيمه نامه، بيمه شده به طور مستقيم در مقابل دريافت خدمات درماني متحمل مي گردد 
· هزينه پزشكي قابل پرداخت توسط بيمه گر عبارت است از مبلغ مندرج در صورت­حساب درماني مربوطه و يا حداكثر هزينه پزشكي مورد تعهد بيمه گر، هر كدام كه كمتر باشد .
· هزينه پزشكي شامل هزينه هايي است كه بيمه شده ظرف مدت دو سال از تاريخ تحقق خطر تحت پوشش براي هر حادثه موضوع بيمه متحمل شده است.
· حداكثر سرمايه جبران هزينه پزشكي ۲۰درصد سرمايه فوت و نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم و كلي مي باشد .
۴.غرامت روزانه عمومي
غرامت روزانه عمومي عبارت است از مبلغي كه در ايام از كار افتادگي موقت بيمه شده به علت تحقق خطر موضوع بيمه به بيمه شده پرداخت مي گردد.ازكارافتادگي موقت به مفهوم از دست دادن موقت توانايي جسمي و يا رواني بيمه شده است كه در اثر تحقق خطر موضوع بيمه به تشخيص پزشك، بيمه شده را از انجام وظايف شغلي باز مي دارد. 
حداكثر سرمايه غرامت روزانه عمومي ۵درهزارسرمايه فوت و نقص عضو يا ازكارافتادگي دائم و كلي
مي باشد .
 
تعهدات بيمه گر در پرداخت غرامت روزانه عمومي عبارتند از: 
· تعهد بيمه گر در مورد پرداخت غرامت روزانه عمومي در صورتي است كه حادثه در مدت اعتبار 
بيمه نامه تحقق يافته و حداكثر ظرف مدت دو سال از تاريخ وقوع حادثه منجر به ازكارافتادگي موقت بيمه شده گردد.
· بيمه گر درصورتي غرامت روزانه عمومي را پرداخت خواهد كرد كه ازكارافتادگي موقت به تاييد پزشك معتمد بيمه گر رسيده باشد.
· تعهد بيمه گر درخصوص غرامت روزانه عمومي از چهارمين روز ازكارافتادگي موقت شروع و حداكثر به مدت يك صد و هشتاد روز ادامه خواهد داشت.
· چنانچه از كار افتادگي موقت موجب بستري شدن بيمه شده در بيمارستان گردد، تعهد بيمه گر از چهارمين روز ازكارافتادگي شروع و حداكثر به مدت همان يكصد و هشتاد روز ادامه خواهد داشت.

۵. غرامت روزانه بستري شدن در بيمارستان
غرامت روزانه در بيمارستان عبارت است از مبلغي كه در ايام بستري شدن در بيمارستان به علت تحقق خطر موضوع بيمه به بيمه شده پرداخت مي گردد و ازكارافتادگي موقت به مفهوم از دست دادن موقت توانايي جسمي و يا رواني بيمه شده است كه در اثر تحقق خطر موضوع بيمه به تشخيص پزشك، بيمه شده را از انجام وظايف شغلي باز مي دارد.
حداكثر سرمايه غرامت روزانه بستري شدن در بيمارستان ۵ درهزارسرمايه فوت و نقص‌عضو يا ازكارافتادگي دائم و كلي مي باشد .

· تعهدات بيمه گر در پرداخت غرامت روزانه بيمارستاني عبارتند از: 
· تعهد بيمه گر در پرداخت غرامت روزانه در بيمارستان در صورتي است كه حادثه در مدت اعتبار بيمه نامه تحقق يافته و حداكثر ظرف مدت دو سال از تاريخ وقوع حادثه منجر به از كار افتادگي موقت و بستري شدن بيمه شده در بيمارستان گردد.
· غرامت روزانه بيمارستانيتعهد بيمه گر از چهارمين روز بستري شدن بيمه شده در بيمارستان شروع و حداكثر به مدت ۹۰ روز ادامه خواهد داشت.

ب) استثنائات بيمه حوادث 
موارد زير و يا تحقق خطر ناشي از آن از شمول تعهدات بيمه گر خارج است.
۱. خودكشي و يا اقدام به آن.
۲. صدمات بدني كه بيمه شده عمداً موجب آن مي شود.
۳. مستي و يا استعمال هرگونه مواد مخدر و يا داروهاي محرك بدون تجويز پزشك.
۴. ارتكاب بيمه شده به اعمال مجرمانه اعم از مباشرت، مشاركت و يا معاونت در آن.
۵. هر نوع ديسك و يا فتق بيمه شده.
۶. بيماري و ابتلاء به جنون بيمه شده مگر آنكه ابتلاء به جنون ناشي از تحقق خطر موضوع بيمه نامه باشد.
۷. فوت بيمه شده به علت حادثه عمدي از طرف ذينفع (اعم از مباشرت، مشاركت و معاونت). در اين صورت بيمه گر منحصراً متعهد به پرداخت سهم ساير افراد ذينفع در سرمايه بيمه خواهد بود.

ج) خطراتي كه دربيمه حوادث فقط با موافقت كتبي بيمه گر و پرداخت حق بيمه اضافي قابل پوشش اند:

۱. جنگ، شورش، انقلاب، بلوا، اعتصاب، قيام، آشوب، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامي و انتظامي.
۲. زمين لرزه، آتش فشان و فعل و انفعالات هسته اي. 
۳. ورزش هاي رزمي و حرفه اي، شكار، سواركاري، قايقراني، هدايت موتورسيكلت دنده اي، هدايت و يا سرنشيني هواپيماي آموزشي، اكتشافي و غير تجاري، هدايت و يا سرنشيني اتومبيل كورسي (مسابقه اي) هدايت و يا سرنشيني هلي­كوپتر، غواصي، پرش با چتر نجات (به جز سقوط آزاد) و هدايت كايت يا ساير وسايط پرواز بدون موتور. 

د : تعيين سرمايه
مهمترين مسئله در اين قسمت تعيين سرمايه فوت و نقص عضو خواهد بود. در بيمه هاي اشخاص، موضوع مورد پوشش، جان انسان است و براي جان انسان نمي توان قيمت فرض كرد، بنابراين بيمه گذار با توجه به توان پرداخت حق بيمه مي تواند هر سرمايه اي را پيشنهاد كند. ولي بيمه گر با توجه به عوامل موثر در تعيين سرمايه سقف تعيين مي كند و در نهايت در يك مبلغ به توافق مي رسند. در نتيجه تعيين سرمايه فوت و نقص عضو بين بيمه گر و بيمه گذار توافقي است. تعيين مبلغ ساير پوششهاي حوادث، تابعي از سرمايه فوت و نقص عضو است (پوشش هزينه هاي پزشكي ۲۰ درصد، غرامت روزانه بيمارستاني و غرامت روزانه عمومي ۵درهزار سرمايه فوت و نقص عضو).

هـ : تعيين حق بيمه 
پس از تكميل فرم پيشنهاد و تعيين سرمايه، بيمه گر نسبت به محاسبه حق بيمه بر اساس آئين نامه بيمه مركزي اقدام خواهد كرد. در تعيين نرخ حق بيمه چند عامل موثر است كه مهمترين آن شغل بيمه شده 
مي باشد. بنابراين ما نيز محاسبه حق بيمه را بر اساس شغل توضيح داده و در خصوص تاثير ساير عوامل در آينده به آن ها مي پردازيم.
آئين نامه ۲۴ بيمه مركزي ايران كليه مشاغل را بر پنج طبقه (گروه) تقسيم كرده و در هر طبقه براي انواع پوشش هاي بيمه حادثه، نرخ تعيين نموده است. طبقه بندي مشاغل بيمه مركزي و جدول نرخ آن در ادامه آمده است.
 
طبقه بندي مشاغل

طبقه يك: اين طبقه شامل اشخاصي مي گردد كه در فعاليت هاي روزمره خود با حداقل خطر روبه­رو مي باشند. از قبيل كاركنان اداري و دفتري، مديران، معلمين و افرادي كه در دفتر كار خود به عرضه خدمات مي پردازند.

طبقه دو: اين طبقه اشخاصي را شامل مي گردد كه در فعاليت هاي روزمره خود در مقايسه با اشخاص موضوع طبقه يك با خطرات نسبي بيشتري روبرو هستند و معمولاً علاوه بر استفاده از نيروي فكر با دستشان هم كار مي كنند، ليكن كار آن ها با ماشين آلات صنعتي نخواهد بود. از قبيل دندانپزشكان، مهندسين ناظر، بازارياب ها، انبارداران، تعميركاران راديو و تلويزيون، و اپراتورها و مهندسين كامپيوتر.

طبقه سوم: اين طبقه اشخاصي را شامل مي گردد كه متخصص يا نيمه متخصص مي باشند و اكثر آن ها معمولاً با ماشين و ادوات صنعتي كار مي كنند از قبيل كشاورزان، رانندگان وسائط نقليه سبك، مهندسين برق و كارگران ساختماني.

طبقه چهارم: اين طبقه اشخاصي را شامل مي گردد كه با ماشين آلات و ادوات صنعتي پرخطر كار مي كنند و يا نوع كار آن ها پر خطر است. كارگران غير ماهر صنعتي كه به كارهاي مختلف گمارده شده و با خطرات متعدد روبرو هستند در اين طبقه قرار دارند، همچنين پرس كار و برشكار فلز، دكل بند، مامورين آتش نشاني، رانندگان كاميون و تريلي، كارگران كشتي، شيشه انداز ساختمان، كارگران حفاري چاه هاي نفت، رفتگر و بار انداز، تحصيلداران با موتور سيكلت و افرادي كه در بلندي ها كار مي كنند، مثل نماشوي ساختمان و داربست بند.

طبقه پنجم: اين طبقه اشخاصي را شامل مي گردد كه درفعاليت روزمره خود با بيشترين خطر روبه­رو هستند، از قبيل خلبانان آزمايشي، كارگران زير زميني و افرادي كه با مواد مذاب يا مواد منفجره سر و كار دارند.
 
جدول نرخ هاي پوشش بيمه حوادث انفرادي  
 
 
طبقه شغلي
نرخ فوت و نقص عضو «در هزار»
نرخ هزينه پزشكي «درصد»
نرخ غرامت روزانه عمومي «درصد»
نرخ غرامت روزانه بيمارستاني «درصد»
يك
۱/۲
۰/۸
۱۸۰
۵۵
دو
۱/۴۸
۱/۱
۲۷۰
۷۰
سه
۲/۰۷
۱/۵
۵۴۰
۱۲۰
چهار
۲/۸
۲/۵
۷۲۰
۲۲۵
پنج
۳/۴
۳
۹۰۰
۲۷۰
 
 
براي محاسبه حق بيمه مراحل ذيل انجام مي گيرد:
۱. ابتدا با استفاده از طبقه بندي مشاغل مشخص مي كنيم شغل بيمه شده جزو كدام طبقه شغلي است. سرمايه فوت و نقص عضو و ساير پوشش ها را (در صورت تقاضاي بيمه گذار) بر اساس سرمايه فوت و نقص عضو تعيين نموده و هر كدام را در نرخ هاي طبقه شغلي بيمه شده ضرب نموده و حق بيمه هر پوشش را به دست مي آوريم.
۲. از جمع حق بيمه هاي به دست آمده، حق بيمه سالانه حاصل مي شود. 
 
مثال: حق بيمه يك ساله شخصي كه شغل او مكانيك خودرو مي باشد و در عين حال به ورزش سواركاري نيز مبادرت مي ورزد را با سرمايه فوت و نقص عضو ۰۰۰/۰۰۰/۵۰ ريال و هزينه هاي پزشكي ۰۰۰/۰۰۰/۴ ريال محاسبه كنيد .
در طبقه بندي مشاغل مكانيك جزو طبقه سه است و اضافه نرخ سوار كاري طبق جدول اضافه نرخ ورزش ۲۰% مي باشد. پس اول حق بيمه مكانيك را حساب مي كنيم

 
 
۵۰/۰۰۰/۰۰۰*(۲/۰۷ ÷۱۰۰۰)=۱۰۳/۵۰۰
۴/۰۰۰/۰۰۰*(۱/۵ ÷۱۰۰)=۶۰/۰۰۰

حق بيمه مكانيك ۱۶۳/۵۰۰ =۰۰۰/۶۰ +۵۰۰/۱۰۳
براي محاسبه حق بيمه اضافي، اول بايد حق بيمه يك ساله طبقه يكم را حساب كنيم:
 
۵۰/۰۰۰/۰۰۰*(۱/۲ ÷۱۰۰۰)=۶۰/۰۰۰
۴/۰۰۰/۰۰۰*(۰.۸ ÷۱۰۰)=۳۲/۰۰۰

حق بيمه بر مبناي طبقه يك ۰۰۰/۹۲ = ۰۰۰/۳۲ +۰۰۰/۶۰
حق بيمه اضافي سواركاري ۴۰۰/۱۸ =۲۰% × ۹۲۰۰۰
جمع حق بيمه = ماليات وعوارض + ۹۰۰/۱۸۱ = ۴۰۰/۱۸ + ۵۰۰/۱۶۳
 
سن 
حدود سني بيمه شدگان در بيمه هاي حوادث ۱۲ تا ۷۵ سال است. بنابراين براي افراد خارج از حدود سني مذكور حق بيمه اضافي به طور خودكار و به شرح زير توسط سيستم منظور مي شود:
۱ تا ۴ سال: ۵۰% گروه شغلي پايه 
۵ تا ۱۲ سال: ۲۵% گروه شغلي پايه 
۷۶ تا ۸۰ سال: ۲۵% گروه شغلي پايه 
۸۱ تا۹۰ سال: ۵۰% گروه شغلي پايه
۹۱ تا ۱۰۰ سال:۱۰۰% گروه شغلي پايه 

ريسك هاي عام 
مانند پوشش خطرات جنگ، شورش و بلوا و زلزله. اين خطرات در صورت تقاضاي بيمه گذار و موافقت بيمه گر قابل پوشش است. نرخ حق بيمه اضافي شورش و بلوا، ۶۶/۱۶ درصد و زلزله، ۲۵% است، ولي براي جنگ، در حال حاضر اضافه نرخ مشخص وجود ندارد.
 
سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه هاي عمر

 ۱- كاركنان دولت : اين نوع قراردادها صرفا" براي مؤسسات دولتي صادرمي گردد وداراي نرخ ثابت بوده وعواملي مانند ميانگين سن، نوع فعاليت بيمه گذار وتعدادبيمه شدگان تأثيري درنرخ آن ندارد.
- حداكثر سرمايه موردتعهد دراين نوع بيمه نامه ها مبلغ۰۰۰ر۰۰۰ر۳۰ ريال باحق بيمه ماهانه ۷۵۰ر۶ ريال مي باشد.
- پوششهاي ارائه شده شامل فوت به هرعلت، نقص عضووازكارافتادگي ناشي ازحادثه وحداكثرسقف سني موردتعهد ۷۰ سال تمام مي باشد.
باعنايت به مفادبخشنامه۵۲۰۷۸/۴۳۴۱۰ مورخ ۸/۳/۸۹ هئيت محترم وزيران نرخ وشرايط بيمه نامه عمروحوادث گروهي كاركنان دولت درصورت عدم لحاظ سقف سني(بدون سقف سني)به شرح ذيل مي باشد.

 

سرمايه مورد تعهد

نرخ(درهزار)

حق بيمه سالانه( ريال)

عمر: فوت به هرعلت ۰۰۰ر۰۰۰ر۳۰ ريال (بدون سقف سني)

۶/۴۸

۴۰۰ر۱۹۴

حادثه: نقص عضووازكارافتادگي۰۰۰ر۰۰۰ر۳۰ريال (بدون سقف سني)

۰/۷۲

۶۰۰ر۲۱


۲- عادي : نرخ حق بيمه اين نوع ازبيمه نامه ها كه مي تواند به صورت عمرتنها، حوادث تنها و يا عمر و حوادث توأم صادرگردد براساس ميانگين سن بيمه شدگان، نوع فعاليت بيمه گذار، نعداد بيمه شدگان وسرمايه آن بنابرتوافق بيمه گرو بيمه گذارتعيين مي شود.

بيمه نامه هاي عادي(تكميلي) ازنظرسرمايه به دودسته كلي تقسيم مي شوند:


الف) عادي باسرمايه ثابت : تمامي بيمه شدگان اين نوع بيمه نامه هاداراي سرمايه بيمه يكساني هستند.


ب ) عادي باسرمايه متغير: بيمه شدگان اين نوع بيمه نامه هاداراي سرمايه هاي متفاوتي ازيكديگر هستند.اين نوع بيمه نامه هانيزبه دودسته تقسيم مي شوند:


۱- ضريبي ازحقوق : دراين نوع ازبيمه نامه ها سرمايه بيمه وحق بيمه هريك ازبيمه شدگان به نسبت ميزان حقوق آنان وسقف سرمايه موردتعهدبيمه گربراساس توافق بين بيمه گروبيمه گذارتعيين مي گردد.

۲- مانده بدهكار: دراين نوع بيمه نامه ها بدهي اشخاص به بانكهاو مؤسسات مالي واعتباري تحت پوشش قرارمي گيرد، به اين ترتيب كه اشخاص(حقيقي) مبلغ وام خودرادرطول مدت بازپرداخت نزدشركت بيمه به نفع نهاد وام دهنده بيمه مي نمايند تا چنانچه درطول مدت بازپرداخت وام به هرعلت فوت نمايند، شركت بيمه جايگزين ايشان شده ومانده بدهي آنان راازتاريخ فوت به بعدبه وام دهنده پرداخت نموده ووراث متوفي بري الذمه مي گردند.
۳- بيمه حوادث خانواده :بيمه حوادث خانواده نوعي ازبيمه حوادث است كه همسروفرزندان بيمه شده راتحت پوشش قرارمي دهد.


پوششهاي بيمه اي قابل ارائه


۱- فوت همسربه علت حادثه ۲- نقص عضووازكارافتادگي همسروهريك ازفرزندان به علت حادثه۳- جبران هزينه هاي پزشكي ناشي ازحوادث خانواده(همسروفرزندان(

 

سرمايه بيمه
- مبلغ سرمايه فوت همسرحداكثر۷۵% سرمايه فوت يانقص عضوبيمه شده اصلي مي باشد.
- مبلغ سرمايه بيمه نقص عضووازكارافتادگي همسر وفرزندان ۴۰% سرمايه فوت همسرمي باشد.
- حداكثرسرمايه موردتعهدجهت جبران هزينه هاي پزشكي ناشي ازحوادث خانواده ۱۰% سرمايه فوت همسرمي باشد.

 

  خطراتي كه با موافقت بيمه گروپرداخت حق بيمه اضافي قابل پوشش است :
۱. جنگ، قيام، انقلاب، كودتا و اقدامات احتياطي مقامات نظامي وانتظامي. خسارتهاي ناشي ازشورش، آشوب، اغتشاش، بلوا وهرگونه اقدام تروريستي كه بيمه شده درآن مباشرت،مشاركت ويامعاونت داشته باشد.
۲- كليه خسارتهاي ناشي از شورش، آشوب، اغتشاش، بلوا وهرگونه اقدام تروريستي درخارج ازكشور.
۳- كليه خسارات ناشي ازخطرات وبلاياي طبيعي ازقبيل سيل، زلزله، آتشفشان و ....

 

مستثنيات
۱- فوت بيمه شده فاقددوسال سابقه بيمه اي مستمربه علت خودكشي(براي خطرات مشمول عمرزماني).
۲- خودكشي ويا اقدام به آن درطول تمام سالهاي بيمه اي(براي خطرات مشمول بيمه حوادث).
۳- فوت بيمه شده فاقدسابقه بيمه اي(فوت به علت غيرحادثه)درطول مدت۶ ماه اول پوشش بيمه اي دراثربيماريهاي سرطاني، بيماريهاي مزمن كبدي، بيماريهاي مزمن كليوي، تومورهاي مغزي، M.S ، سكته هاي قلبي ومغزي وايدزكه منشاءآنها قبل ازتاريخ شروع پوشش بيمه اي بيمه شده باشد.
۴- چنانچه بيمه شده هنگام رانندگي دچار حادثه گردد وداراي گواهينامه رانندگي مجاز ومتناسب آن وسيله نقليه نباشد، اعم ازآنكه مقصر حادثه باشديانباشد (صرفاً جهت خطرات مشمول بيمه حوادث).
۵- كليه خسارتهاي ناشي ازمستي، استعمال هرگونه موادمخدر، روان گردان وياداروهاي محرك بدون تجويزپزشك.
۶- كليه خسارات اتباع خارجي كه فاقد مجوزاقامت و پروانه كارباشند.
۷- عمد بيمه گذاروبيمه شده درتحقق خطر.

 استفاده كننده(گان) ازسرمايه بيمه

۱. درصورت فوت
- درصورت فوت بيمه شده اصلي سرمايه مورد تعهدبراساس قوانين جاري جمهوري اسلامي ايران دروجه وراث قانوني وي پرداخت خواهدشد،مگرآنكه بيمه شده نسبت به تكميل فرم تعيين ذينفع اقدام نموده باشدكه دراين صورت سرمايه بيمه به ترتيبي كه ازطرف وي درفرم تعيين ذينفع مشخص گرديده است دروجه ذينفع هاي تعيين شده پرداخت خواهد شد.
- درصورت فوت همسرسرمايه مورد تعهد براساس قوانين جاري جمهوري اسلامي ايران دروجه وراث قانوني وي پرداخت خواهدشد.
- درصورت فوت فرزندان سرمايه موردتعهددروجه بيمه شده اصلي پرداخت خواهدشد.

۲. درصورت نقص عضو، ازكارافتادگي وياجبران هزينه هاي پزشكي ناشي ازحادثه
- درصورت نقص عضو ويا ازكارافتادگي دائم كلي يا جزئي ويا ايجادهزينه هاي پزشكي براي بيمه شده اصلي وهمسربه علت حوادث، سرمايه بيمه ويادرصدي ازآن براساس جدول تعيين نقص عضومندرج در شرايط عمومي بيمه حوادث مورد عمل بيمه گربه بيمه شده پرداخت خواهدشد.
- درصورت نقص عضو ويا ازكارافتادگي دائم كلي يا جزئي ويا ايجادهزينه هاي پزشكي براي فرزندان به علت حوادث سرمايه بيمه ويادرصدي ازآن براساس جدول تعيين نقص عضومندرج در شرايط عمومي بيمه حوادث مورد عمل بيمه گربه بيمه شده اصلي پرداخت خواهدشد.

 شرايط سني


- سقف سني دربيمه هاي عمر(غيرازكاركنان دولت) ۷۰ سال تمام ودربيمه هاي حوادث ۷۵ سال تمام مي باشد.
- سن مشمول بيمه جهت فرزندان ذكوراز۴سالگي تاپايان ۱۸سالگي وياتازماني كه به تحصيل اشتغال دارند(حداكثر۲۵سالگي)، وجهت فرزندان اناث از۴سالگي تا قبل ازازدواج(حداكثر۲۵سالگي)، وجهت همسرتا پايان ۷۵سالگي مي باشد.

سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه درمان گروهي

انواع بيمه نامه هاي درمان
الف : بيمه درمان انفرادي
 ب: بيمه درمان گروهي يا بيمه تكميلي


الف) بيمه درمان انفرادي شامل :

۱- بيمه‌نامه مسافرتي خارج از كشور
موضوع بيمه مسافرتي خارج از كشور ، جبران هزينه هاي پزشكي و غيرپزشكي و ارائه ساير خدمات درماني به بيمه شده در خارج از مرزهاي جغرافيايي كشور ايران مطابق با تعهدات و شرايط مندرج در بيمه نامه .

۲- بيمه نامه مسافرتي داخل كشور(تدبير سفر)
موضوع بيمه مسافرتي داخل كشور، جبران آن بخش از هزينه هاي درماني بيمه شدگان (اتباع خارجي ورودي به كشور ايران) در داخل مرزهاي جغرافيايي كشور ايران مطابق با تعهدات و شرايط مندرج در بيمه نامه .


ب) بيمه درمان گروهي ( بيمه تكميلي )كه صرفأ براي سازمانها و شركتها و موسسات و بصورت گروهي و با تعداد حداقل ۵۰نفر بيمه شده (اصلي و فرعي) صادر مي گردد.

موضوع بيمه درمان گروهي: جبران بخشي از هزينه‌هاي بيمارستاني و جراحي ناشي از بيماري و حادثه و ساير پوشش‌هاي اضافي درماني بيمه‌شدگان است كه در تعهد بيمه‌گر پايه نيست.

راهنماي صدور :
 

شرايط لازم براي خريد بيمه نامه درمان گروهي
:
· بيمه گذرا بايد داراي شخصيت حقوقي باشد و تجميع گروهي از افراد متفرقه تحت عناويني مثل ساكنين يك مجتمع و محله و... نمي تواند به عنوان شخصيت حقوقي تلقي گردد.
· ادغام دو يا چند شركت صرفا" به قصد استفاده از بيمه هاي درمان مجاز نمي باشد
· حداقل تعداد بيمه شدگان در بيمه نامه درمان گروهي ۵۰نفر (بيمه شده اصلي و افراد تحت تكفل) و حداقل ۵۰% از كاركنان شركت بيمه گذار بايد متقاضي خريد بيمه نامه باشند.
· داشتن بيمه گر اول (بيمه پايه ) به تبع بيمه گذار براي كليه متقاضيان (بيمه شدگان) الزامي است .

بيمه شدگان عبارتند از كليه كاركنان شاغل تمام وقت رسمي ،پيماني يا قراردادي بيمه گذار كه داراي بيمه گر اول به تبع بيمه گذار مي باشند و افراد تحت تكفل آنها به شرح ذيل:
۱) بيمه‌شده اصلي
۲)همسر (همسران) دائم بيمه‌شده اصلي
۳) فرزندان بيمه‌شده اصلي اعم از فرزندان ذكور (پسر) و اناث (دختر) به شرح زير:
الف) فرزندان ذكور درصورت عدم ازدواج و عدم اشتغال به كار حداكثر تا سن ۲۲ سالگي تمام و درصورت اشتغال به تحصيل در دانشگاه اعم از داخل و يا خارج از كشور تا سن ۲۵ سالگي تمام و جهت دانشجويان پزشكي تا سن ۲۶ سالگي تمام.
ارائه كپي گواهي اشتغال به تحصيل در دانشگاه در مقطع كارشناسي براي فرزندان ذكور بالاي ۲۲ سال در شروع بيمه نامه الزامي است.
ب) فرزندان اناث تا زمان اولين ازدواج، مشروط به عدم اشتغال به كار و عدم ازدواج مي‌توانند تحت پوشش اين بيمه‌نامه قرار گيرند.
ارائه كپي صفحه اول و دوم شناسنامه (جهت كنترل عدم ازدواج) و كپي دفترچه بيمه (جهت كنترل عدم اشتغال به كار) براي دختران بالاي ۱۸ سال در شروع بيمه نامه الزامي است .
۴) والدين تحت تكفل
۵) همسر و فرزندان غيرتحت تكفل كاركنان اناث شاغل
۶) والدين غيرتحت تكفل (ارائه پوشش با درخواست كتبي بيمه گذار در شروع بيمه نامه و موافقت بيمه گر)

 مراحل صدور:

مراحل اجرايي صدور بيمه نامه درمان گروهي :

۱- درخواست كتبي بيمه گذار براي اعلام نرخ و شرايط
۲- بررسي و اعلام نرخ و شرايط به بيمه گذار
۳- اعلام موافقت بيمه گذار بصورت كتبي جهت صدور بيمه نامه
۴- بيمه گذرا بايد بصورت كتبي واحد صدور و معرف بيمه نامه را مشخص نمايد
۵- صدور بيمه نامه و الحاقيه هاي مربوطه
۶- تقسيط حق بيمه و توافق با بيمه گذار در خصوص نحوه پرداخت حق بيمه
۷- ارسال بيمه نامه و الحاقيه هاي امضاء شده جهت تائيد و امضاء توسط بيمه گذار
۸- ثبت اسامي بيمه شدگان و مراحل اجرائي پرداخت خسارت

سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر

معرفی بيمه نامه زلزله


بیمه زلزله درواقع همان بیمه آتش سوزی منازل مسکونی با پوشش خطر اضافی زلزله است. در واقع در این نوع بیمه نامه علاوه بر خطرات پایه ی بیمه مامه آتش سوزی، خسارت وارده به مورد بيمه كه مستقيماً‌ در اثر وقوع خطر زلزله و همچنين آتش سوزي ناشي از آتشفشان كه در زمان وقوع زلزله ايجاد شده و به تمام يا قسمتي از مورد بيمه آسيب وارد نمايد، تحت پوشش قرار میگیرد.

 

سطح توانگری : 0 | تعداد شعب پرداخت خسارت : 0 | زمان پاسخگویی به شکایات : 0 | رضایت از مبلغ پرداختی : 0 | حداکثر سقف تعهدات : 0 بیشتر