موتورسیکلت | بیمه ایران
توضیحات موتورسیکلت :

معرفی بیمه نامه

کلیه دارندگان موتورسیکلت اعم از این که اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند مکلفند وسائل نقلیه مذکور را در قبال خسارت بدنی و مالی که به اشخاص ثالث وارد می‌شود ، نزد یکی از شـرکتهای بیـمه که مجـوز فعالیت در این رشته را از بیمه مرکزی ایران داشته باشد، بیمه نمایند. کلیه زیاندیدگان (اعم از زیان جانی و مالی) خواه اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی(شرکتها) باشند شخص ثالث نامیده می شوند. و خسارتهای مالی وارده به کلیه اموال منقول و غیر منقول متعلق(تحت مالکیت)اشخاص ثالث جبران میگردد. هر زیاندیده ای که آسیب ببیند چه جانی و چه مالی شخص ثالث است به استثناء راننده مسئول حادثه که به عنوان سرنشین محسوب می گردد.

اهداف بیمه نامه

  • شخص ثالث: کلیه زیاندیدگان اعم از زیان جانی و مالی ،خواه اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی(شرکتها) باشند شخص ثالث نامیده می شوند.
  • خسارت مالی: عبارت است از خسارتهای وارده به کلیه اموال منقول و غیر منقول متعلق(تحت مالکیت)اشخاص ثالث. هر زیاندیده ای که آسیب ببیند چه جانی و چه مالی شخص ثالث است به استثناء راننده مسئول حادثه که شخص ثالث محسوب نمی شود.
     
  • خسارت جانی: منحصراً مربوط به آسیب جانی و صدمات وارده به جسم آدمی است نه موجودات دیگر بلکه فقط انسان. خسارت جانی شامل: دیه جرح + دیه فوت + دیه نقص عضو + هزینه درمان می باشد.

دریافت خسارت

پس از وقوع حادثه، بیمه‌گزار موظف است در کوتاهترین زمان ممکن به واحد خسارت، اعلام خسارت نماید. در این صورت، روند بررسی پرونده بیمه‌گزار، بررسی معاینات بالینی و برآورد خسارت و در نهایت پرداخت خسارت آغاز می‌شود.

استعلام این بیمه

اخبار بیمه موتورسیکلت
1400/04/19
صف طولانی متقاضیان شرکت‌های جدید بیمه‌ای پشت دراتاق شورایعالی بیمه
بیشتر بخوانید...
1399/11/11
رییس کل بیمه مرکزی خبر داد؛ ۲۰درصد از موتور سیکلت‌های کشور بیمه هستند
بیشتر بخوانید...
1399/10/09
70درصد موتورسواران بیمه ندارند/ ضریب نفوذ بیمه در ایران یک سوم میانگین جهانی
بیشتر بخوانید...
1399/08/20
تمدید مهلت استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای موتورسیکلت ها
بیشتر بخوانید...
1399/04/07
جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت‌ها بخشیده می‌شود
بیشتر بخوانید...