۷ هزارنفر دانشجوی دستیاری و phd درخواست بیمه دارند

 

 

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از آمادگی این صندوق برای ارائه تسهیلات بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان دستیاری و phd و ابلاغ دستورالعمل اجرایی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

 

 


 

بهروز رحیمی، با اشاره به دغدغه مندی صندوق رفاه برای بهبود وضعیت معیشتی دانشجویان دستیاری و phd و در بیان اقدامات مهم این سازمان خاطرنشان کرد: ما در صندوق رفاه تلاش کردیم در حد توان و بضاعت خود جهت افزایش وضعیت معیشتی و رفاهی این دسته از دانشجویان ایفای نقش کنیم و با سرعت بخشیدن به برنامه‌هایی که در این زمینه داریم گام‌های سازنده‌ای برداریم.

 

وی اظهار داشت: اولویت ما پس از اعطای وام به دانشجویان دستیاری و phd، برقراری بیمه تامین اجتماعی برای این قشر بود که خوشبختانه با رایزنی ها، جلسات متعدد کارشناسی با نهاد‌های مربوط و حمایت‌های وزیر بهداشت، تفاهم نامه‌ای با سازمان تامین اجتماعی منعقد شد و به دنبال آن پیش ثبت نام دانشجویان متقاضی در سایت صندوق رفاه از اواسط خرداد تا ۳۱ ام خرداد انجام شد که در پایان زمان ثبت نام بیش از ۷ هزارنفر از دانشجویان دستیاری و phd با نام نویسی درخواست بیمه داشته اند.

 

وی افزود: دستور العمل اجرایی برای ثبت نام دانشجویان برای دریافت این تسهیلات به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است و دانشجویان از این پس می‌توانند از بیمه‌های اختیاری و خویش فرمای این سازمان استفاده کنند که در مجموع سوابق خدمت انان لحاظ می‌شود و ارزش افزوده‌ای را در آینده برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

 

رییس صندوق رفاه درخصوص شرایط این وام افزود: اعتبار بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) از محل منابع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تامین خواهد شد. این وام توسط صندوق رفاه به نمایندگی از دانشجویان تحت عنوان هزینه‌های بیمه پرداخت می‌شود و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل می‌توانند این هزینه‌ها را در اقساط بلند مدت بازپرداخت کنند.

 

رحیمی در خصوص زمان ثبت نام خاطرنشان کرد: ما در صندوق رفاه آماده ارائه وام مذکور به دانشجویان برای بیمه تامین اجتماعی هستیم و دانشگاه‌ها فرصت دارند حداکثر تا ۱۲ مرداداسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کنند.


7/27/2021 9:23:07 AM

موارد مشابه

بیست و پنجمین شماره نشریه تخصصی بیمه داری نوین در پنج پرونده با عناوین نظارت/ چابک سازی، شرکتها/خوش بین نباشید، رشته ها/ درست ببر، فناوری/ دیتابیس و ویژه/ راز ناراضیان منتشر شد.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
عبدالملکی : خدمت رسانی به مردم حتی یک ساعت نباید متوقف شود/ روزنه های بروز فساد در تامین اجتماعی باید گرفته شود
تصمیم شورای عالی بیمه در اجرای ماده ۱۷ قانون تاسیس بیمه مرکزی: آیین نامه كارمزد نمایندگی و كارگزاری رسمی بیمه مصوب شد
عملکرد چهارماهه بازار بیمه منتشر شد
مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تشریح کرد: اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران برای بیماران دیابتی پس از شیوع بیماری کرونا